SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Ersun Yanal, ezeli rakipleri karşısında ‘favori' gösterilmeleri ve farklı galip gelecekleri yönündeki söylemlerden oldukça rahatsız. Derbilerin atmosferinin her zaman farklı olduğunu futbolcularına anlatan Yanal, idman öncesinde bazı uyarılarda bulundu.

GALATASARAY'IN Kopenhag ile oynadığı Şampiyonlar Ligi grup maçını yardımcılarıyla birlikte tesislerde izleyen tecrübeli teknik adam, ayrıca sarı kırmızılıların bugüne kadar oynadığı tüm maçların detaylı analizini de yaptırdı. Her oyuncu için karşısındaki rakibin özelliklerini, güçlü ve zayıf yanlarını anlatan analizler hazırlatan Yanal, Galatasaray'ın güçlü ve zayıf yanlarını oyuncularına ezberletecek.

GEÇTİĞİMİZ sezon Eskişehirspor'un başında bulunan ve iki maçta da Galatasaray ile  berabere kalan Yanal, Süper Kupa finalinde 1-0 kaybettiği ezeli rakibini bu kez devirmenin  hesaplarını yapıyor. Galatasaray'ın savunmada sıkıntı yaşadığını belirleyen Yanal pazar günü önde baskı ve şok pres uygulayarak rakip oyuncuları hataya zorlamak istiyor.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK