SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir Olimpiyat'ta bir Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynayan Beşiktaş taraftarı merakla yeni statlarını bekliyor. İzinler tam alınmadı, altından tarihi eser çıktı, su bastı, burası yapılmaz dedikoduları ile kafaları da karışıyor. Tüm bu kirli bilgilere son vermek isteyen başkan Fikret Orman, stadın bitiş tarihini ilk kez NTV Spor yayınında açıkladı. Orman şu ifadeleri kullandı:

“Stadın temelini bu ay sonunda atacağız. Sayın Başbakan ve Bakan'dan gün bekliyoruz. Artık yavaş yavaş kaba inşaata başlıyoruz. Her şeyi şeffaf olarak yapıyoruz zaten. 42 bin kişilik stadınmaliyeti 160 milyon dolar gibi olur. Dünyanın her yerinde bu böyle ama biz yarı fiyatına yapmaya çalışıyoruz. Gece-gündüz bu işlerle uğraşıyoruz. Burası Beşiktaş; dünyanın en büyük kulübü. Sahibi Beşiktaşlılar ve Türk halkıdır. Bu stadı devletimize yapıyoruz. İnşallah bir gün sahibi de olmak istiyoruz. Stadı 2014 Ağustos'ta açmayı planlıyoruz.”

BORÇ 476 MİLYONA İNDİ

Fikret Orman, kulübün ekonomik durumu hakkında da bilgiler verdi. Beşiktaş'ı 550 milyon TL yani yaklaşık 350 milyon dolar borçla devraldıklarını, geçen sürede kurdaki artışın da kendilerini zorladığını belirten Beşiktaş Başkanı, “Borcu 476 milyon liraya indirmiş vaziyetteyiz. Sene sonunda daha da indireceğiz. Sponsorluklarla ilgili çok önemli projelerimiz var. Zamanı gelince hepsini açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Futbol ekibine güvendiklerini belirten ve sıkıntıları aşacaklarını söyleyen Orman, sözleşmesi biten futbolcular için ise, “Başarı kazanmış oyuncularımızla devametmek istiyoruz ama şu anda bir başarı da gözükmüyor. Mali konularda sorun var ve performanslarının iyi olmasını bekliyoruz” yorumunda bulundu.

‘RONALDINHO’DA BİR ŞEY YOK’

Başkan Fikret Orman, Ronaldinho transferi hakkında da bilgi verdi. Orman, “Ronaldinho'da daha oluşmuş bir şey yok. Ödeyemeyeceğimiz transferi yapmayız. Sponsorluk konusu sonuçlanmadı. Oyuncunun da sakatlığı var. Şu anda bilinmesi gereken bir durum yok” dedi.