SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTVSpor’da yayınlanan Çerçeve programına konuk olan İlkay Gündoğan kendisi hakkında bilinmeyen birçok önemli açıklamalar yaptı.

En zor kararının milli takım tercihi olduğunu ifade eden İlkay,  Türkiye’nin kendisine teklif göndermediğini ve  Almanlar’ın kendisi ile çok fazla ilgilendiği için tercihini Alman Milli Takımından yana kullandığını söyledi.

İlkay bir gün Türkiye’de futbol oynama fikrine de sıcak baktığını ifade etti.

EN İYİSİ ARDA TURAN

En iyi Türk futbolcunun Arda Turan olduğunu söyleyen İlkay, en iyi Türk teknik adamın da A Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim olduğunu ifade etti. Öte yandan İlkay, Türkiye’de forma giyen en iyi yabancı futbolcunun ise Didier Drogba olduğunu düşündüğünü belirtti.

BİR TAKIMA YAKINLIĞIM YOK

Türk asıllı Alman futbolcu, kendisine Türkiye’de sempati duyduğu bir takım olup olmadığı sorusuna ise, ”Kendimi Türkiye’de yakın hissettiğim bir takım yok” cevabını verdi.

TERCİHİM 10 NUMARA

Borussia Dortmund’da giydiği sırt numarası olan 8 numaranın kendisi için önemli olmadığını söyleyen İlkay, bir Balıkesirli olarak şehirinin plakası da olan 10 numarayı taşımaktan daha fazla gurur duyacağını söyledi.