SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakem aldı götürdü!

6 Kasım 2013

G.SARAY, en az bir puan umuduyla gittiği Kopenhag’da tur şansını zora soktu. Karşılaşmanın ilk yarısında pek bir varlık gösteremeyen sarı-kırmızılı oyuncular, ikinci yarıda maçı kazanma adına her şeylerini ortaya koydular. Ancak Selçuk’un etkisiz oyunu ve Bruma dışında kanatların iyi çalışmaması gol yollarında Galatasaray’ı sıkıntıya soktu.

DROGBA, elinden geleni yapıp kendisi bir gol bulabilir miyim umuduyla uğraştı, ancak o da yetmedi. Burak, yine etkisiz bir performans sergiledi. Mancini, Umut’u, Amrabat’ı oyuna alarak doğru hamleler yaptı fakat o da tutmadı. Melo çok çalıştı, üretken oynadı ve arkadaşlarını iyi toplarla buluşturdu; savunmada da mükemmel işler yaptı. Genç Eray, kendisinden beklenenden daha iyi görev yaptı.

KOPENHAG ikinci yarıda çok iyi kapandı ve ani ataklarla gol bulmayı hedefledi. Rakip son devrede golü bulamadı, ancak kalesinde gol de görmedi.

BANA göre karşılaşmada Galatasaray’ın verilmeyen bir penaltısı vardı. İlk yarıda Drogba-Sigurdsson pozisyonunda elle oynama vardı. Hakem Atkinson penaltıyı verseydi belki de maç berabere bitecekti. Atkinson’un maça etki eden tek hatası vardı; o da koca 90 dakikadaki iyi yönetimi aldı götürdü.

G.SARAY’IN bu maçtaki yorgunluğu derbiye nasıl etki edecek merakla bekliyorum. F.Bahçe çok koşan bir takım. Bakalım yorgun G.Saray karşısında neler yapacak?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek