SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, futbolcularından Alanzinho ile birlikte maçın oynanacağı Pepsi Arena Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Akçay, yarın akşam oynanacak olan maçın ilk maça oranla daha zor geçeceğini düşündüklerini belirterek, “İlk müsabaka da özellikle kalecimizin çok iyi oyunuyla zor durumlardan kurtulduğumuz bir maçtı. İkinci maçta seyircisini de yanına alan bir Legia olacak sahada. Ligde de oldukça iyi müsabakalar çıkarmaya başlayan bir Legia var. Seyircisi ile de yarın akşam buluştuğunda işimizin zor olduğunu biliyorum. Ama üstesinden gelmeye çalışacağız. Koşan dinamik bir ekip Legia Varşova” diye konuştu.

“8 İLA 10 PUAN ALAN TAKIM GRUPTAN ÇIKAR”

Akçay, 8 ila 10 puan arasında toplayan takımın gruptan çıkacağına inandığını da vurgulayarak, “Biz anlayış olarak ligde de Avrupa maçlarında da kendi oyun yayımız var ve o oyun yayının içerisinde oynayan bir takımız. Rakibin hocasının bizi iyi analiz ettiğini düşünüyoruz. Rakibimizin hareket alanlarını kısıtlamaya çalışacağız. Sonra da kendi istediklerimizi yapmaya çalışacağız. Seyircisini arkasına alan coşkulu bir Legia karşısına stratejik olarak bir puan anlayışıyla sahaya çıkmanın uygun olduğunu düşünüyoruz ve o anlayışımızı sürdüreceğiz. Takım savunması konusunda takımımızın çok büyük yol aldığını düşünüyorum” dedi.

“9 MAÇTIR KAYBETMEMEMİZ BİZE OLUMLU VEYA OLUMSUZ ETKİ YAPABİLİR”

Akçay, “9 maçtır kaybetmiyorsunuz, bunun olumlu veya olumsuz yönleri olur mu?” şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: “Bunun biriktirdiği katkılar da olabilir ama bunun rakibimizin motivasyonuna katkısı da olabilir. Bir bıçak sırtı gibi hem bize hem rakibe katkı yapabilir. Rakibimiz bunu motivasyon aracı olarak kullanarak bize karşı daha hırslanabilir. Genel olarak takım savunmasıyla eylem bütünlüğü içinde oynadığımız için şu anda rakipten her hangi bir oyuncu ile ilgili özel bir stratejimiz yok.”

Akçay, sakatlığı nedeniyle Trabzon'da kalan Yusuf Erdoğan dışında sakatlığı olan her hangi bir oyuncunun bulunmadığını söyledi.

“ÖZELLİKLE AVRUPA’DA HİÇ YENİLMEDİK VE BUNU SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”

Alanzinho ise yarın akşam zor bir maça çıkacaklarını vurgulayarak, “Tabii ki taraftarlarını da arkalarına alıp daha güçlü bir hale gelecektir Legia Varşova. Biz de kendimize çok güveniyoruz ve bu maçtan üç puanı alacağımızı düşünüyoruz. Ekibimizin de gücünü biliyoruz. Özellikle Avrupa da hiç yenilmedik. Birçok galibiyetimiz var ve bu galibiyet serimizi devam ettirmek istiyoruz. Buda önümüzdeki zor maçlardan bir tanesi. Üç puanı alacağımıza inanıyorum çünkü takım olarak çok iyi durumdayız şu anda” diye konuştu. Alanzinho, yedek kalmayı ise sorun etmediğini ve teknik direktör Mustafa Akçay'ın bu konuda kendisiyle sürekli konuştuğunu söyledi.