SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çok büyük balık kaçtı

6 Kasım 2013

MAÇA çıkarken formül çok basitti aslında… Yendiğin an Avrupa Ligi biletini direkt cebine koyacaktın; Torino'daki maçın skoruna göre de Şampiyonlar Ligi'ne devam etme konusunda az ya da çok avantajlı konuma geçecektin.

Sahaya iki kanat oyuncusu ve çift forvet tercihiyle çıkan Mancini de bu formülü hayata geçirmek istedi.

İlk 5 dakikadaki izlenim, Galatasaray'ın Drogba'nın indirdiği toplar, Melo'nun çıkışları, Aydın ve Bruma'nın bindirmeleriyle zorlanmadan pozisyon bulacağı yönündeydi.

Hesaba katılmayan şey, takımın bu kadar kolay pozisyon vereceğiydi. 7'ye 3 yakalandığı hücumda kalesinde golü gördü… Hemen ardından da rakibin bir topu direkten döndü.

Sonra bir silkelendi, bir kendine geldi Galatasaray… Son 35 dakika boyunca gayet iyi oynadı. Verilmeyen bir penaltı, Burak'ın geri pas yumuşaklığındaki kafa vuruşları, Bruma'nın telaşı, Drogba'nın pozisyon bulmakta zorlanması, Melo'nun direkten dönen kafası umutları yeşertse de golü getirmeye yetmedi.

Umutların daha ilk yarıda tükenmesini önleyen ise, genç kaleci Eray'ın karşı karşıya kurtardığı pozisyon oldu.

Çok uğraştı ama…

İlk 45 dakika boyunca karşılıklı yakalanan 7'şer pozisyon, hücum zenginliğinden çok defans zafiyetine işaretti her iki takım için de…

İkinci yarı Kopenhag bir Anadolu takımı hüviyetine büründü. Fazla risk almadı, sadece kontrataklar ve duran toplarla gol aradı.

Şurası net: Bu kadar kritik bir maç olmasına rağmen Galatasaray'ın ölümüne oynadığını, çok hırslı olduğunu söyleyemeyiz dün gece için…

Ama uğraştı. Çok net pozisyonlar üretemese de ciddi karamboller yarattı Kopenhag kalesinde. Bir beraberlik bile çok şeyi değiştirebilirdi ama olmadı.

Son iki maç öncesi Galatasaray ve Kopenhag 4; Juventus ise 3 puanda… Kopenhag bundan sonra puan falan alamaz bu grupta. Galatasaray da Madrid'den eli boş döner muhtemelen.

Ve 10 Aralık'taki Galatasaray-Juventus maçı final olur…

Özetlersek; takımın kendine çeki düzen vermesi, sakatların iyileşmesi için bir aydan fazla zaman var Galatasaray'ın önünde. Herkes hesabını buna göre yapsın!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek