SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta en az vatandaşı Fernandes kadar tartışılan diğer isim de Hugo Almeida. Üstelik Manu’nun aksine Almeida gol de atıyor.ama yine de kimseye yaranamıyor. Bunda saha içindeki isteksiz hali kadar kaçırdığı net fırsatlar da büyük rol oynuyor. Kimi zaman hücumda yalnız kalan Almeida, ikili mücadelelerde sürekli faule maruz kalıyor rakiplerle yakın temasa giriyor. Savaşıyor ama kritik karşılaşmalardaki ıskaları Beşiktaş’ın canını çok yakıyor, taraftar ve camianın öna gösterdiği sabrı da gittikçe azalıyor.

19 pozisyon, yüzde 32 isabet

Ancak bardağın bir de dolu tarafı var. Almeida bu sezeon Beşiktaş’ın  uzak ara en golcü ismi Son iki maçtır gol atamayan kısır hücum hattına rağmen toplam 11  maçta 7 kez ağları havalandırdı Almeida; üstelik Galatasaray’a attığı gol de hükmen mağlubiyete kurban gitti…

Portekizli yıldız oynadığı 11 maçta 19 gol pozisyonuna girip 46 kez şut attı bunların 15’i isabetli oldu. Şut başına bulduğu isabet oranı ve yüzde 36 ile attığı 7 golün hiç de verimsiz olmadığını gösterdi. 299 pasta 167 isabet ve yüzde 55’lik isabet oranı ise Almeida’nın en vasat olduğu istatislik olarak öne çıktı.