SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Klopp, Barçalıları kızdıracak!

Borussia Dortmund ile harikalar yaratan teknik direktör Jurgen Klopp, Barcelona’nın futbolunu beğenmediğini ifade ederken, İngiliz tarzının daha çekici olduğunu söyledi.

Güncellenme: 11:48, 05/11/2013
Klopp, Barçalıları kızdıracak!

Avrupa futbolunun ilginç karakterlerinden biri olan Klopp, Barcelona’nın topa sahip olma anlayışını eleştirirken, “Son 4 yılda gördüğüm Barcelona, benim 4-5 yaşımdaki futbolu oynayan ilk takımdı. Ancak böyle bir futbol anlayışına sahip olmaktansa elime bir raket alıp tenis oynamayı tercih ederim. Benim anlayışım topa sahip olarak kazanmak üzerine değil. Gerçekten üzgünüm bu futbol benim için yeterli değil” dedi.

‘ORKESTRA MÜZİĞİ DEĞİL, METAL MÜZİK SEVİYORUM’

Kazanmak için savaşçı olmanın altını çizen Klopp, “futbolda huzur ve sakinlik bana göre değil. Savaşmalısınız ve mücadele etmelisiniz. Almanya'da biz buna “İngiliz tarzı” diyoruz. Yağmurlu bir gün, ağır zemin, herkes kirlenmiş şekilde eve gider ve 4 hafta daha oynayamaz” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Arsenal’in oyun tarzı hakkında ilginç ifadeler kullanan Klopp, “Topa sahip olup, pas yaparak oynamayı seviyorlar tıpkı bir orkestra gibi. Ama yavaş bir müzik değil mi? Ben heavy metal seviyorum” dedi.