SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un forvet oyuncularından Enes Ünal, “Son haftalarda başarılı bir çıkış yakalayan Sivasspor ile mücadele edeceğiz. Oradan taraftarlarımızı mutlu edecek bir sonuç alacağımızdan hiç şüphemiz yok” dedi.

Enes, Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, fikstür gereği ligde son haftalarda zorlu karşılaşmalar oynadıklarını söyledi.

Fenerbahçe’ye Bursa’da 3-2 yenildiklerini hatırlatan Ünal, bu müsabakaya iyi hazırlandıklarını, iyi mücadele ettiklerini ancak sonucun istedikleri gibi olmadığını anlattı.

Bu yenilgiyi sonraki maçlarda telafi edecek güce sahip olduklarını vurgulayan Ünal, “Son haftalarda başarılı bir çıkış yakalayan Sivasspor ile mücadele edeceğiz. Oradan taraftarlarımızı mutlu edecek bir sonuç alacağımızdan hiç şüphemiz yok. Ardından Kasımpaşa ile sahamızda, Trabzonspor ile deplasmanda oynayacağız. Amacımız bu 3 maçta kayıp yaşamamak” ifadesini kullandı.

 “Çok daha iyi yerlere geleceğime inanıyorum”

Bursaspor’da 16 yaşında forma giyme imkanı bulduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren Ünal, Teknik Direktör Christoph Daum ile yardımcılarının, her antrenman sonrası kendisine özel çalışmalar yaptırdığını bildirdi.

Camianın kendisinden beklentilerini bildiğine işaret eden Ünal, şöyle devam etti:

“Üzerimde bir sorumluluk duyuyorum. Özel çalışmalarımın bana büyük katkı sağladığını düşünüyorum. İlk antrenmana çıkan Enes Ünal ile bugünkü Enes Ünal arasında çok fark var. En azından kendimi daha kuvvetli hissediyorum. Önümüzdeki günlerde çok daha iyi yerlere geleceğime inanıyorum. Babam eski futbolcu. Bursaspor’un kaptanı olduğunu herkes biliyor. Oynadığım futbol ve oyunla ilgili yorum yapmıyor. Elbette gözle görülür bir hatam olduğunda bunu tekrarlamamam için uyarılarda bulunuyor. Genellikle saha içindeki oyunumdan çok saha dışında nasıl davranmam gerektiği yönünde uyarıları oluyor. Ben de onu can kulağıyla dinleyip söylediklerini uygulamaya çalışıyorum.”

Taraftarların, kısa sürede kendisini kabul edip bağrına bastığını belirten Ünal, “Bu da bana hem güç veriyor hem de büyük bir sorumluluk yüklüyor. Görev aldığım her maçta en iyisini yapabilmeye, verebileceğimin en iyisini vermeye çalışıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kötü gidiş sonrası üst üste 3 maç kazanarak çıkışa geçtiklerini ancak Fenerbahçe yenilgisiyle bunun kesintiye uğradığını dile getiren Ünal, yeniden çıkışa geçeceklerine inandıklarını ve taraftarlardan bu konuda destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Muhabir: Vedat Yücebaş