SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya maçında kırık ayak parmağıyla oynana Muslera’ya atel takıldı. Fenerbahçe ve Urugay’ın Ürdün ile oynayacağı play-off maçları göz önüne alınarak Danimarka’ya götürülmemesi yönünde karar verildi.

Galatasaray’da Fernando Muslera şoku yaşanıyor. Kopenhag ve Fenerbahçe maçları öncesinde Muslera’nın sakatlığı, başta teknik heyet olmak üzere herkesin moralini bozdu.

Konyaspor maçında Gekas’la girdiği ikili mücadele sağ baş parmağı kırılan Uruguaylı eldiven sakat sakat mücadeleyi tamamlamıştı. 3 puana sevinen ama Muslera’nın sakatlığına üzülen taraftarlar dün bir şok daha yaşadı ve ‘Muslera 1 ay oynamayacak’ haberi gündemi sarstı!

Riske edilmeyecek

Sağ ayağına atel takılan Muslera yine idmana çıkmadı ve tedavi altına alındı. Sağlık heyetinin Kopenhag ve Fenerbahçe maçlarında ‘oynayamaz’ dediği Galatasaray’ın 1 numarası yarınki Kopenhag maçı için Danimarka’ya götürülmeyecek. Öncelikle Fenerbahçe derbisine yetiştirilmeye çalışılacak olan başarılı file bekçişi, ülkesi Uruguay’ın 13 ve 20 Kasım’da Ürdün ile oynayacağı Dünya Kupası play-off maçlarında da forma giymek istiyor.