SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ara transferdeki ilk bombasını patlattı. Cim-Bom, Alman ekiplerinden Hamburg forması giyen Hakan Çalhanoğlu'nun işini bitirdi.

Roberto Mancini'nin yardımcılarından Tugay Kerimoğlu'nun önceki gün Almanya'ya giderek, 19 yaşındaki futbolcu için temaslarda bulunduğu ve tarafların anlaşma sağladığı bildirildi. Yapılan görüşmelerde tarafların 5 yılllık anlaşma sağladığı ve Hamburg'a ödenecek paranın 4 milyon euro olacağı öğrenildi. Özellikle yerli kalitesi yüzünden bu sezon büyük sorun yaşayan ve 6+0+4 kuralı yüzünden zorda kalan sarı-kırmızılılar, bunu ortadan kaldırmak için yetenekli yerli genç futbolcuları takibe almıştı.

Teknik Direktör Roberto Mancini'nin de onayıyla ilk olarak Hamburg forması giyen hücuma dönük orta saha oyuncusu Hakan Çalhanoğlu için girişimde bulunan Aslan, mutlu sona ulaştı. Hakan, bilindiği gibi Fatih Terim tarafından A Milli Takımı'na davet edilmiş ve oynatılmıştı. Torku Konya maçının ardından soluğu Almanya'da alan Tugay Kerimoğlu'nun Hakan'ın menajeri ve ailesi ile bir araya gelerek anlaşma sağladığı ifade edildi. Galatasaray'dan önce Genç Milli Takımlar Koordinatörlüğü görevini yapan ve Hakan ile de çok iyi bir diyaloğu olan Kerimoğlu'nun ikili ilişkilerinin bu transferde büyük rol oynadığı bildirildi.

Geçen sezonki takımı Karlsruhe, Bundesliga 2'ye yükselirken, performansıyla beğeni toplayan Hakan Çalhanoğlu yılın en iyi futbolcusu seçilmişti. Hamburg, bir önceki sezon Hakan için 3 milyon euro vermiş ve geçen sezon da eski takımı Karlsruhe'ye kiralamıştı.

(Hürriyet)