SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, “Bu ligde kazanamayacaksan kaybetmeyeceksin. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Spor Toto Süper Lig’de kendi evinde ve 2-2 berabere sonuçlanan Kayserispor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Kayserispor’un sahaya savunmaya yönelik bir kadro ile çıktığını söyledi.

Kayserispor’un daha önceki kadrolarına göre 3-4 yeni oyuncuyla mücadele ettiğine dikkati çeken Aybaba, bu durumun işlerini zorlaştırdığını ifade etti. Golü erken yemenin sıkıntısını yaşadıklarını anlatan Aybaba, hızlı ataklarda iyi şut atmayı beceremediklerini dile getirdi.

Oyunda beraberliği sağladıktan sonra üstünlüğü de ele geçidiklerini vurgulayan Aybaba, “Emrah’ın katılımıyla daha iyi oynadık. Penaltı gol olsaydı Kayseri risk alacaktı ve oyun istediğimiz şekle dönecekti. Bu ligde kazanamayacaksan kaybetmeyeceksin. Oyuncularımı kutluyorum” diye konuştu.

Kırmızı beyazlı futbolcu Serkan Balcı ise pozisyon anlamında zengin bir maç oynadıklarını belirtti. Kırılma anlarında buldukları pozisyonları gole çeviremediklerini anlatan Balcı, “Bizim için önemli bir maçtı. Yukarıları hedefliyorsak böyle karşılaşmaları kazanmamız gerekiyor. Konya maçını alarak bu maçı telafi etmek istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Antalyasporlu İnsa ise takım olarak iyi oynadıklarını ancak buldukları pozisyonları gole çeviremeyince bir puana razı olduklarını ifade etti.

-Kayserispor cephesi-

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, kendileri için kritik bir karşılaşmaya çıktıklarını dile getirdi. Maçın genelinde iki takımın da karşılıklı ataklarla gol pozisyonları bulduğuna dikkati çeken Prosinecki, penaltı pozisyonunun kırılma anı olduğunu kaydetti. Son dakikalarda yedikleri gol nedeniyle bir puan almalarının kendilerini üzdüğünü belirten Prosinecki, “Son dakikalarda gol yeme alışkanlığımız sürüyor. Mücadelemiz güzeldi. İlerleyen haftalarda inancımız yerinde olrusa galibiyet hasretine son verebiliriz” dedi.

Kayserisporlu Gökhan da galibiyet için Antalya’ya geldiklerini ancak son dakikalardaki gol yeme alışkanlklarının devam ettiği için beraberlikle döndüklerini bildirdi. Gökhan, ligde hak ettikleri konumda olmadıklarını vurguladı.

Kayserispolu Zurab ise Antalya gibi zor bir deplasmandan bir puan aldıkları için mutlu olduğunu kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:22:56,