SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini ve kendileri için iyi bir karşılaşma olmadığını belirtti.

Maçın başında yedikleri golün Gençlerbirliği’nin uygulamak istediği oyun stratejisine fırsat verdiğini vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti:

“İkinci golden sonrasına baktığımız zaman rakibin kapandığını ve savunma yapmaya çalıştıklarını gördük. Bunu da iyi yaptılar. Oyunun genelinde oyuna hakim gibi görünsek de ofansif anlamda etkili olamadık. Pozisyonları değerlendiremedik ve bizim için iyi bir karşılaşma olmadı. Beklentimizin yüksek olduğu bir maçtan puansız dönüyoruz. Çok zamanımız yok, cuma günü Akhisar Belediyespor ile oynayacağız. İyi hazırlanarak, bu maçın etkilerini üzerimizden atarak, işin içine dönmek zorundayız. Sahamızda taraftarımızın da desteğiyle kazanmak istiyoruz. Hatalarımız da eksiklerimiz de var. Onları gidermemiz gerekiyor. Değişim yaşayan bir takımız, bunu yaşarken bazı sancılar oluyor.”

Sağlam, Eskişehir’in şampiyonluğa hazır olup olmadığı ile ilgili bir soruyu ise “Türkiye’de bir Anadolu takımının şampiyonluğundan bahsetmek kolay bir şey değil. Mücadele ettiğiniz rakiplere ve kendi ortaya koyduklarınıza bakacaksınız. Bu bütçelerle şampiyonluktaki rakiplerle mücadele etmek kolay değil. Eskişehirspor takımı bugün itibarıyla böyle bir hedef için müsait değil. Bunun zamanını iyi tespit etmek ve hayal tacirliği yapmamak lazım. İlerleyen senelerde kulübün ekonomisi toparlanırsa bu gerçekleşebilir. Bu seneyle ilgili gerçekçi hedefimiz, Avrupa kupalarına katılmak olur” diye yanıtladı.