SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FC Kopenhag, Galatasaray’ı evinde ağırlamaya hazır. Pazar günü sıkı bir idman yapan ve son çalışmasını bugün yapacak olan Kopenhaglılar, karşılaşmayı kazanmayı ümit ediyorlar ancak, Galatasaray’ın gücünü de kabul ederek “Yenmek için elimizden geleni yapacağız. İstanbul’da yaptığımız hataları yapmayacağız” dediler.

Teknik Direktör Solbakken, Galatasaray’ın gücünü çok iyi bildiklerini ve kendi sahalarında daha iyi oynayacaklarını belirterek “İstanbul’da yaptığımız hatalar yüzünden yenildik. Ama Kopenhag’da kesin yenmek için mücadele edeceğiz. İstanbul’a gitmeden önce de Galatasaray’ın Avrupa’nın en iyi takımlarından biri olduğunu söylemiştim. Galatasaray’ı tanımaya başladık. İstanbul’da savunma hatalarımız oldu kendi evimizde bu hataları yapmamak için çok çalıştık. Bugün de sıkı bir idmanla, direk kale şutları, kornerleri gole çevirmek, markaj gibi konularda normalin üzerinde idman yaptık.

Özellikle ilk 11 de yer alacak oyuncularım ile, yedeklerden biraz daha fazla idman yaptık. Galatasaray büyük takım. Çok iyi ve güçlü oyuncuları var. Rakibimizin gücünün farkındayız. Kendi seyircimizin desteği ile maçı almak için tüm gücümüzü ortaya koyacağız ve ilk yarıda en iyi adamlarımı sahaya sürerek, sonucu belirleyecek bir oyun sergilemeye çalışacağız” dedi.