SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kongrede Mehmet Ali Aydınlar'ın yönetim kurulu listesinde yer alan Hamdi Akın'a seçim sonucu açıklanmadan önce sert sözlerle müdahale etmesi sonrasında Akın cevap verdi. Hamdi Akın, Aziz Yıldırım'ın kendisine söylediklerine; ‘Terbiyesizlik yapma' şeklinde cevap verdiğini açıkladı.

Yıldırım'ın sözlerine “Saçmalıyorsunuz başkan, öyle bir şey olabilir mi? Ben dışarıda da içerde de Fenerbahçe'nin şike yapmadığını söylüyorum zaten”diye karşılık verdiğini söyledi ve Aziz Yıldırım'ın bu tip iftiralarla delegelerin kafasını karıştırdığını ifade etti.

Telegol'e bağlanan Akın, Yıldırım'a gerekli cevabı verdiğini ve dava açmayı düşünmediğini ifade etti. İşte Akın'ın sözleri:

“GEREKLİ CEVABI VERDİM”

“Aziz Yıldırım'in benim için söylediklerini akşamdan bu yana hukukçular ile konuşuyoruz. Benim Fenerbahçe ile ilgili çok büyük iddialarım yok. Mehmet Ali Aydınlar'in ricası ile yönetime girdim ve ona destek verdim. Aziz Yıldırım'ı mahkemeye vermeyi düşünmüyorum. İşlerim başımdan aşkın, uğraşamam. Ben, onun yanına gitmişken böyle bir şey ile karşılaşmam sürpriz oldu ama ben kendisine orada gerekli cevabı verdim.”

“ŞOK YAŞADIM”

“Yıldırım, herkese itham ediyor ve kongreyi siyasi arenaya cevirdi. Aziz Yıldırım, benim hakkımda söylediklerini ispat edemezse istifa etsin. İspat ederse de ben istifa ederim. Hakkımda bir tape var, Sadri bey benim 30 yıllık arkadaşım ve her zaman da görüşürüm. Aziz Yıldırım'in da damadı Galatasaraylı. Hakkımda bir yargılama yok, şayet Yıldırım'in söylediği gibi bir şey varsa bir yargılama olur.

“Yıldırım, tapelerdeki en ufak bir şeyi kullanmaya çalışıyor, o zaman kendisi ne yapacak. Biz diyoruz ki, tapelerde yazılanların bir çoğu yanlıştır ve bu konuda Yıldırım'in yanındayken, onun yaptığı karşısında şok yaşamış durumdayım.”

“ŞİKE YAPILMADI”

“Ben Fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun temiz olduğunu düşünüyorum. Benim açımdan bir sıkıntı yok. Mehmet Ali Aydınlar farklı düşünebilir ama benim görüşüm bu yönde. Aziz Yıldırım'ı iyi tanıdığımı düşünüyorum ve açıkçası bu ise kalkışırken böyle bir davranış içinde olabileceklerini düşünmedim.”

“Aziz Yıldırım'ı çok stresli gördüm. Neden kaybettiğimiz konusunda ise, tamamen delegenin kararıdır. Orası tam anlamiyla siyasi bir arenaya dönüştürüldü. Mahmut Uslu bana Aziz Yildirim'in yanına gitmememi tavsiye etti, sanırım Yıldırım da Uslu'yu ondan yanına çağırdı.”

Aziz Yıldırım Alkın'a kongrede şu sözlerle çıkışmıştı:

“Terbiyesiz herif Fenerbahçe'yi gidiyorsun satıyorsun ondan sonra rakibe gidiyorsun. Ben gittim bir sene hapis yattım, Fenerbahçe için yattım. onlar da Fenerbahçe'yi sattılar. Fenerbahçe'yi satanlar yönetime giremez. Girerse her türlü tepkiyi koyarım.”