SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı futbolcu Aydın Yılmaz, sezon başında daha fazla forma giyebileceği bir takıma gitmek istediğini, ancak teknik direktör Fatih Terim’le konuştuktan sonra bir saniye bile düşünmeden sarı-kırmızılı takımda kalmaya karar verdiğini söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi’nin kasım sayısına açıklamalarda bulunan Aydın Yılmaz, “Yuvamda kaldığım için çok mutluyum” diyerek şunları kaydetti:

“Bu büyük camianın bir parçası olmak ve o dönemde Avrupa’nın en önde gelen teknik direktörlerinden Fatih hocamla çalışmak benim için çok önemliydi. Galatasaray kadro derinliği açısından çok zengin bir kulüp, dünya markalarını arması altında toplayan bir takım. Haliyle forma şansını elde etmek çok güç oluyor. Ben de sezon başında daha çok forma şansı bulabileceğim bir kulübe gitmenin benim için daha iyi olabileceğini düşündüm. Bu dönemde yurt dışından teklifler de vardı. Benim için çok zor bir karardı. 9 yaşımdan beri Galatasaray armasını göğsümde taşıyorum. Çoğu futbolcunun hayallerinin en üst noktası olan bu büyük kulüpte ben futbola başladım. Bunun için şükrediyorum. Sonrasında o dönem takımın başında olan Fatih hocayla konuştuk. Benim takımda kalmam gerektiğini, her zamankinden çok çalışıp, mücadele edip burada oynama şansını yakalamamı söyledi. Hocamdan bunları duymak beni inanılmaz mutlu etti ve bir saniye bile düşünmeden imzamı attım.”

Aydın Yılmaz, Galatasaray’dan ayrı kaldığı dönemde sessiz kalmasından dolayı hakkında asılsız haberler çıktığını anlatarak, “Hakkımda çıkan asılsız haberlere hiçbir zaman prim vermedim. Galatasaray okulunda ağabeylerimizden bunu gördük, böyle bildik. Bu yaşıma kadar hiçbir zaman mukaveleme karışmadım, kulübüm ne önerdiyse seve seve imza attım. Bu hepimiz için böyledir. Bu kulübün bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum” şeklinde görüş belirtti.

“MANCINI BİR DÜNYA MARKASI”

Fatih Terim’den sonra göreve getirilen İtalyan teknik direktör Roberto Mancini’nin çok değerli bir antrenör olduğunu vurgulayan Aydın Yılmaz, şunları kaydetti:

“Roberto Mancini bir dünya markası ve çok değerli bir hoca. Juventus maçı öncesi beni ilk 11’de denemesi bir futbolcu olarak gururumu okşadı. Sezonu geç açmamdan dolayı toparlanma sürecimde bana katkısı büyük oldu. Bana güvendiğini bilmek benim için çok güzel. Ben de bunu hak etmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum.”

“YETENEKLERİMİN ÖZEL OLDUĞUNU HERKES GİBİ BEN DE BİLİYORUM”

Aydın, A takımda şans bulduğunda elinden geleni yapmaya gayret gösterdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Yeteneklerimin özel olduğunu herkes gibi ben de biliyorum. Daha fazla şans bulduğum, sürekli yer aldığım genç milli takımlarda ve altyapıda yeteneklerimi sahaya daha iyi yansıtabiliyordum. A takımda da şans bulduğum dakikalarda en iyisini yapmaya çalışıyorum. Çoğu zaman da skora etki ediyorum. Ancak şunda herkes hemfikirdir ki, bir futbolcunun yeteneklerinin sahaya tam anlamıyla yansıyabilmesi için süreklilik çok önemlidir. Galatasaray’da sürekliliğimi yakaladığım zaman yeteneklerimi sahaya yansıtabileceğime inanıyorum.”