SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu, yeni yönetime girmek istemediğini ancak başkan Aziz Yıldırım’ın yönetimde olmasını uygun gördüğünü belirterek, “Fenerbahçe’nin emrindeyiz” dedi.

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen sarı-lacivertli kulübün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mosturoğlu, yaklaşık bir ay önce yeni yönetime girmek istemediğini açıkladığını hatırlatarak, “Gerçekten yoruldum. Benim söylememe de gerek yok, 3 yıl önceki fotoğraflarımla şimdiki fotoğraflarımı yan yana koyduğunuzda nasıl bir değişiklik olduğunu görebiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Başkanın kendisinin yeni yönetimde de olmasını istediğini kaydeden Şekip Mosturoğlu, şöyle konuştu:

“Yönetimde olsam da olmasam da başkanın dava arkadaşıyım. Ancak başkan teveccüh etmiş, uygun görmüş, bu yönetim de de olmamızı istemiş. Tabi biz de teveccühe ‘düşüneyim’ deme şansımız yok. Fenerbahçe’nin emrindeyiz. Elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince bu görevi inşallah layıkıyla yapacağız. Kimse görevden kaçamaz. Size 25-30 milyon taraftarı olan bir tüzel kişilikte görev veriliyorsa teşekkür etmeniz gerekiyor.”