SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda, başkan ve yönetim kurulunun seçimi için oy sayımı işleminin sona ermesinin ardından açıklanan sonuçlara göre Aziz Yıldırım 6821 oyla yeniden Fenerbahçe Başkanlığı’na seçildi.

Aziz Yıldırım’ın kongredeki en yakın rakibi Mehmet Ali Aydınlar ise 2383 oy aldı. Kongrede 9380 oy kullanılırken, 176 oy da geçersiz sayıldı.

AYDINLAR TEBRİK ETTİ

Fenerbahçe kongresinde Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi, Aziz Yıldırım ve yönetimini resmi açıklamadan önce tebrik etti. Aydınlar daha sonra salondan ayrıldı. Kongredeki tarihi anları üyeler ayakta alkışladı…

Birbirlerine sert sözler söylen Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar, sandıkların kapanmasının ardından bir araya geldi. Tokalaşan Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar sonrasında yan yana oturarak basın mensuplarına poz verdi.

Fenerbahçe Kulübü'nde gerçekleşen seçimli genel kurulda oy verme işleminin ardından sayım devam ediyor. Saat 17:00′de sandıkların kapanmasının ardından Fenerbahçe Kulübü'nün 9804 kongre üyesinin Fenerbahçe Ülker Sports Arena'ya gelerek oy kullandığı açıklandı.

AZİZ YILDIRIM TEZAHÜRATLARI

Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da 11 sandık sonucunun Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük'e iletilmesinin ardından bir anda Aziz Yıldırım'a sevgi gösterilerinde bulunuldu. Seçim yarışını önde götüren Yıldırım'tezahüratlarla destek verildi.

1. SANDIK

Aziz Yıldırım: 322 Mehmet Ali Aydınlar: 84

2. SANDIK Aziz Yıldırım: 296 Mehmet Ali Aydınlar: 101

10. SANDIK Aziz Yıldırım: 308 Mehmet Ali Aydınlar: 101

11. SANDIK Aziz Yıldırım: 291 Mehmet Ali Aydınlar: 120

12. SANDIK Aziz Yıldırım: 310 Mehmet Ali Aydınlar: 100

13. SANDIK Aziz Yıldırım: 310 Mehmet Ali Aydınlar: 90

14. SANDIK Aziz Yıldırım: 316 Mehmet Ali Aydınlar: 101

15. SANDIK Aziz Yıldırım: 298 Mehmet Ali Aydınlar: 102

16. SANDIK Aziz Yıldırım: 306 Mehmet Ali Aydınlar: 109

18. SANDIK Aziz Yıldırım: 293 Mehmet Ali Aydınlar: 107

20. SANDIK Aziz Yıldırım: 318 Mehmet Ali Aydınlar: 109

22. SANDIK Aziz Yıldırım: 309 Mehmet Ali Aydınlar: 113

23. SANDIK Aziz Yıldırım: 108 Mehmet Ali Aydınlar: 45

KONGREDEN ÖNEMLİ NOTLAR:

Seçimli genel kurul öncesinde yaptıkları açıklamalarla birbirlerine sert sözler söylen Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar, sandıkların kapanmasının ardından bir araya geldi. Tokalaşan Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar sonrasında yan yana oturarak basın mensuplarına poz verdi.

Divan başkanlığına verdiği dilekçeyi okumak için kürsüye gelen Yamen Uzun, karşılıklı sağlıklı iletişim kurulamaması nedeniyle oluşan teknik problemlerden ötürü sandıklarda adaylık isminin konulamadığını belirterek, “Bu nedenle başkan adaylığımı sonlandırma gereği duydum. Bana oy verme niyetinde olan herkesten özür diliyorum” dedi.

Oy verme işleminden 1,5 saat sonra başkanlık oy pusulalarını salona getiren Yamen Uzun’un pusulaları, sandıklara dağıtıldıktan yaklaşık 20 dakika sonra diğer aday Mehmet Ali Aydınlar’ın oy pusulasıyla aynı renkte olduğu için kaldırılmıştı.

Ancak bu 4 isimden Hulusi Belgü, hakkındaki geçici ihraç kararının kaldırılması yönündeki oylamada olumsuz yanıt alınca adaylık şansını da kaybetti.

Bu arada kongrenin başlamasının ardından genç kongre üyesi Barış Aksen de başkanlığa adaylığını açıkladı. Kürsüye gelen ve bir konuşma yapan Aksen, konuşmasının sonunda adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Adaylardan Yamen Uzun, yönetim kurulu listesini belirtilen zaman içinde Divan Kuruluna ulaştırmadığı için adaylıktan çıkarıldı.

Böylece aday sayısı Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar olmak üzere 2’ye düştü.

Yayınlanma Tarihi:17:38,