SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın kaptanı Tomas Sivok, Kardemir Karabükspor karşısında gol atamadıkları için maçtan beraberlikle ayrıldıklarını söyledi.

Sivok, maç sonrasındaki basın toplantısında yaptığı açıklamada, maça iyi başladıklarını belirterek, “İyi oyun ortaya koyduk. Baskılı oynadık ve şanslar da bulduk. Ancak gol gelmedikçe, oyunumuz biraz daha gerginleşti, biraz daha heyecanlandık. Kendi sahamızda, iki puan kaybettik. Böyle maçlarda gol atmanız lazım. Hem bu maçta hem Çaykur Rizespor maçında, aynı senaryoyu gördük. Bulduğumuz pozisyonları değerlendirmeyince, beraberlikle ayrıldık” diye konuştu.

Sivok, taraftar desteği ve stat konusunda yöneltilen soruyu da şu şekilde yanıtladı:

“Bu sezon en büyük zorluk; kendi sahamızın olmaması ve taraftar desteğini arkamıza alamamak. Taraftar önemli itici güç. Soruya net yanıt vermek mümkün değil. İnönü’de oynarken de puan kayıpları oluyordu. Belki İnönü’de gol atardık ama maçın sonucunu söylemek mümkün değil. Sabretmek lazım. Yeni yerimiz inşa ediliyor. Yaşanması gereken zorluklar var.”

Siyah-beyazlı takımın Nijeryalı futbolcusu Michael Eneramo ise iyi performans sergilediklerini bildirerek, “Takımdaki herkes iyi oynadı. Ancak ligde bazen böyle maçlar olabilir. Lig daha uzun. Yapmamız gereken önümüzdeki maçlara odaklanmak. Biz iyi takımız” şeklinde konuştu.