SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Drogba yaşı dert etmiyor

Galatasaray'ın Fildişili yıldızı, Gezi Parkı eylemlerindeki 'Çare Drogba' sloganı ile ilgili konuştu ve futbolu bırakmayı düşünmediğini belirtti.

Güncellenme: 13:09, 03/11/2013
Drogba yaşı dert etmiyor

Fildişili yıldız Didier Drogba, Torku Konyaspor maçının ardından Şampiyonlar Ligi karşılaşmasıyla ilgili önemli bir ifade kullandı. Futbolu bırakmayı düşünmediğini söyleyen 35’lik oyuncu, “Henüz sağlığım çok iyi ve kendimi çok güçlü hissediyorum. 35 yaşı da asla dert etmiyorum. Önemli olan sizin futbolu değil, futbolun sizi bırakması. Kendinizi kaç yaşında hissedersiniz o yaştasınız. Daha oynayacağım, futbolu henüz bırakmayı düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇARE DROGBA DEĞİL, HEPİMİZİZ”

Gezi Parkı Eylemleri’ndeki ünlü slogana da değinen Drogba, “Gezi Eylemleri’nde duvarlara ‘Çare Drogba’ yazdıklarını görünce şaşırdım ve güldüm. Ben çarenin Drogba değil, hepimiz olduğuna inanıyorum. Bir sorun varsa çözüm konuşmaktır, çatışmak değil. ‘Çare Drogba’ diye yazanlara sosyal medyadan “Kalbim sizinle” diye seslendim. Ne o taraftanım, ne de bu taraftan. Ülkemde iç savaş varken de ben hep yapıcı oldum. Barışın gelmesi için uğraştım” diye konuştu.

Galatasaray’ın süperstarı, Gezi Parkı eylemleri sırasında sosyal medya üzerinden yayınladığı fotoğraflarla sloganı desteklemiş ve teşekkür etmişti. (Posta)

Yayınlanma Tarihi:13:05,