SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurulunda geçici ihracı kongre üyeleri tarafından kaldırılmadığı için başkan adayı olamayan sarı-lacivertli kulübün eski yöneticisi Hulusi Belgü, “Hiçbir şekilde eleştiriye açık olmayan, yapıcı eleştiriyi hakaret olarak algılayan bir başkanın kişisel ve adaletten uzak takdiri ile yarınki yarıştan men edildim” dedi. Hulusi Belgü, yaptığı yazılı açıklamada, bugün yapılan kongrenin ilk gününde kendisiyle ilgili oylamanın 3 kez tekrarlandığını belirterek, şunları kaydetti: “Aziz bey, yarınki seçimlerde yarışmamı istemediği için, çıplak gözle dahi bakıldığında affıma yönelik verilmiş bir karar, tersine tescillendi. Kulübüme ve genel kurulumuzun saygınlığına olan sadakatim sebebiyle, verilen kararı saygıyla karşılıyorum.

Şahsen büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı itiraf etmeliyim. Ben, bugün, hiçbir şekilde eleştiriye açık olmayan, yapıcı eleştiriyi hakaret olarak algılayan bir başkanın kişisel ve adaletten uzak takdiri ile yarınki yarıştan men edildim. Vermiş olduğum bir gazete ilanındaki cümle sebebiyle, demokratik hakkımın elimden alındığını öğrendim.

Dolayısıyla, bana inanan ve benimle birlikte hareket eden tüm dostlarıma ve özellikle de Fenerbahçe’nin tüm kadın seçmenlerine ricada bulunmak isterim ki, demokrasiye oy vermek isterseniz, Aziz Yıldırım’a oy vermeyin.” Fenerbahçe Kulübü’nün yeni başkanın belli olacağı yarınki seçimde diğer başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar’ı desteklediğini de açıklayan Belgü, “Oy mukaddestir. Herkes verdiği oyun anlamını bilir. Bu şartlar altında benim ailemin oyu Mehmet Ali Aydınlar’adır. Bana bugün yapılan haksızlığa şahit olan herkesle de bu oyun rengini bu vesileyle paylaşmak isterim” ifadelerini kullandı.