SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aydınlar, seçimli olağanüstü genel kurul öncesinde önemli açıklamalar yaptı. İşte Mehmet Ali Aydınlar’ın o açıklamaları..

KONGREYİ NEDEN TERK ETTİ?

“Kongreden erken çıkmamın nedeni aynı hikayeleri dinlememktir. Kongredeki konuşmadan önce basın toplantısı yapmıştım bu yüzden konuşmanın yeterli olduğunu düşündüm. Zaten neler konuşulacağını biliyorum. Kapaca baktığımda aynı şeyleri söylediklerini görüyorum.”

PLAY-OFF SİSTEMİ NASIL OLDU?

“Lig benden önce tescil edildi. Toplumu yanıltmak için söylenen sözler var. Paraları verecek misiniz, başarıları iade edecek misiniz? Hepaynı şeyler. Bu iş bitti zaten. Fenerbahçe şampiyonluğu son hafataya kadar taşıdı. Play-Off sitemini kim getirdi? Play-off olmasaydı Fenerbahçe ligi 10 puan geride bitirmişti.”

AZİZ YILDIRIM BANA BAŞKANLIK TEKLİF ETTİ

“Aziz Yıldırım bana 3 defa Fenerbahçe başkanlığı teklif etti. Genel Kurul’da herkes ayağa kaldırıp alkışlattığınız ben, nasıl olda da kötü adam oldu?

Ben hastaneye gittiğimde Aziz Bey benden daha sağlamdı. ‘Ben anjiyo olmuştum, kolumda serum vardı’ diyor. Yatmıyordu, avukatlarıyla görüşüyordu. Onlar her şeyi yapıyor da ben yapamam. Aramızda geçen bir şey var ama ben bunu ölene kadar söylemeyceğim. Başarılı olmak için her şeyi yapan biri değilim.”

AZİZ YILDIRIM’A CEVAP

“İbrahim Akın tüm gerçekleri açıkladı. Çamur at izi kalsın. Ne oldu, İbrahim Akın çıktı yalanladı. Yakışıyor mu Fenerbahçe Başkanı’na? ‘Mehmet Ali Aydınlar iyi insandır’ diyor. Evet ben iyi insanım, kendisi de iyi bir insan olsun. ‘Voleybol için verdiği paraları geri verdim’ demiş. Çok ayıp arkadaşlar. Fenerbahçe bizimle sağlık anlaşmasını iptal etti, başkasına verdi. ‘Madem başkasına sponsorluğu veriyorsunuz ben de o sezon için verdiğimiz paraları geri verin’ dedim. Bunu söylerim çünkü başka biriyle anlaşma yaptınız.”