SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavili yönetim, teknik ekibin isteği doğrultusunda takımdaki ‘Trabzonlu' oyuncu sayısını yükseltmeyi yeniden gündemine aldı

Ocak ayı transfer dönemine sayılı günler kaldı. Bordo-mavililer bu kez Edirne'nin ötesine geçmeyi düşünmüyor. Yerli oyuncularla kadroyu zenginleştirmek istiyor. Ancak bir farkla. Bu kez kadroya Trabzon kökenli futbolcular transfer edilecek.

ROTA GAZİANTEP

Gelecek sezon Futbol Federasyonu'nun yabancı kontenjanı sayısını daha da azaltılacağını göz önüne alan yönetim, devre arasında yerli ağırlıklı bir transfer politikası izlemek için harekete geçti, bu konuda teknik ekiple görüşme yapıldı, takımdaki Trabzonlu oyuncu sayısını artırmaya karar verdi.

Yönetimin öncelikle Gaziantepspor'da forma giyen Orhan Gülle ve Muhammet Demir'i transfer etmek istediği, Kasımpaşa'da forma giyen Özer Hurmacı'nın da transfer listesinde yer alacağı öğrenildi.

DOĞRU KARAR

Otoritelere göre de Trabzonspor'un bu planı olumlu not aldı. Zira 1974 yılında Süper Lig'de oynamaya başlayan Trabzonspor Kadir, Necati, Cemil, Ali Kemal, Turgay, Necmi, Serdar, Şenol Güneş, Hüsnü gibi oyuncularla Süper Lig'de ilk şampiyonluğu yaşamış ertesinde hem Türk futbolunu domine etmiş hem de Avrupa'da ses getirmişti. Bordo-mavililer başarılı olduğu 1995-96 ve 2010-11 sezonlarında da kadrodaki yerel oyuncularla ses getirmişti.