SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun en büyük kazançlarından Gökhan Töre, Beşiktaş Dergisi'nin kasım ayı sayısının konuğuydu. Töre, futboluyla ilgili bilinmeyenleri anlattı… “Sağ kanatta sol kroşe” şeklinde tanımlanan genç futbolcu, “İki tarafa doğru da çalım atabildiğimden özellikle rakip futbolcunun işi zorlaşıyor. Ne yapacağımı kestiremiyor. Ben de kendimi o pozisyonda çok rahat hissediyorum” diye konuştu.

Futbola dedesinin hayalini gerçekleştirmek için başladığını belirten Gökhan Töre, “Onun hayalleri için oynamışımdır hep. Beni en çok motive eden şey bu. Başarımı da buna bağlıyorum” derken yaşadığı değişimi de şu sözlerle ifade etti: “4-5 sene öncesine kadar çabuk küserdim. Antrenörüm bir şey dediğinde kafama takardım, üzülürdüm. Ama zaman içinde, beraber oynadığım tecrübeli futbolculardan da bir şeyler kaparak o özelliğimi bıraktım. Artık küsmek yok bende. Hep devam ediyorum.”

O MAÇI UNUTMADI

Kendisi için olmazsa olmazı da anlatan Gökhan Töre, Beşiktaş taraftarını ayrı bir yere koydu. Galatasaray maçındaki olayları ve seyircisiz oynama cezasını unutamayan Töre sözlerini şöyle noktaladı: “Düşünsenize; bir maçta tribünde 80 bin kişi var, öteki maçta hemen hemen kimse yok!.. Kendi adıma konuşursam benim için en önemli şey taraftarlar. Onların desteği, sevgisi, coşkusu… Onlarsız çok eksiğiz…”