SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında sahalarında 3-2 kaybettikleri Fenerbahçe maçıyla ilgili, “Takımımız çok iyi bir müsabaka çıkardı. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Daum, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Fenerbahçe karşısında iyi mücadele etmelerine rağmen duran toplardan yedikleri gollerle sahadan mağlup ayrılmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Karşılaşmada 1-0 öndeyken ikinci golü bulmaya çalıştıklarını ancak pozisyona girmelerine karşı gol atmayı başaramadıklarını kaydeden Daum, “2-1’den sonra takımımız oyuna yine ortak oldu. 2-2’yi yakalamaya çalıştı ve yakaladı. Son golde barajdan dönen ve futbolcunun önüne düşen top, gol oldu. Takımımız çok iyi bir müsabaka çıkardı. Oyuncularımı kutluyorum” diye konuştu.

Alman teknik adam, özellikle duran toplar konusunda daha iyi olmaları gerektiğini vurguladı.

Bu müsabakanın geride kaldığını anlatan Daum, “Artık önümüze bakmamız gerekiyor. Zaman zaman futbolun içinde şans da olması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin, karşılaşmanın hakemiyle ilgili sorusu üzerine Daum, bugüne kadar hakemlerle ilgili konuşmadığını, bundan sonra da konuşmayacağını, sadece futbolcularla ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu bildirdi.