SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma’yı Ufuk yaktı

Roberto Mancini, Bruma’nın oynaması için taktik idmanında kaleci Ufuk Ceylan’ı denedi. Genç kaleci sakatlanınca, Muslera mecburen 11’e girdi, Portekizli de tribüne gönderildi.

Güncellenme: 08:07, 02/11/2013
Bruma’yı Ufuk yaktı

Galatasaray’ın başını rakiplerinden daha çok 6+0+4 kuralı ağrıtıyor. Terim'den sonra Mancini de hangi yabancı oyuncuyu 11'de oynatacağını şaşırmış durumda!

Ufuk sakatlanınca

Ancak dün ilginç bir olay yaşandı. Bruma'yı oynatmak için kaleye Ufuk Ceylan'ı geçirmek isteyen Mancini, yerli kalecinin kasığından sakatlanmasıyla karar değiştirdi. Muslera 11'e döndü, Bruma tribüne gönderildi. Bruma'ya, Dany, Amrabat ve Riera eşlik etti.

Fernando Muslera dün maçın genelinde tedirgin görüntü çizdi. Özellikle ilk yarıda hatalar yapan Uruguaylı kaleci, önce rakibine çalım attı, ardından yine rakibine hatalı bir pas gönderdi. Muslera'nın 16. dakikadaki hatalı pası, Galatasaray kalesine gol olarak geri döndü. Bu sezon 9 maç oynayan Muslera, Eskişehir maçı dışındaki tüm karşılaşmalarda kalesinde gol gördü.

Öte yandan, 23. dakikada Konyasporlu Gekas'ın darbesiyle yerde kalan Uruguaylı kaleci, maçın geri kalan bölümünü sakat sakat oynadı.