SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pektemek yolcu demek

Siyah-beyazlı yönetim, 2011’de büyük umutlarla transfer edilen milli futbolcu için 5 milyon euro bonservis bedeli belirledi. Futbol direktörü Özen de ayrılığa onay verdi.

Güncellenme: 15:11, 01/11/2013
Pektemek yolcu demek

Beşiktaş için ocak ayı transfer dönemi oldukça hareketli geçecek gibi… Siyah-beyazlı kulüp Avrupa'yı hatta dünyayı sallayacak Ronaldinho transferi için mekik dokurken gidecek oyuncuların isimleri de yavaş yavaş kulislere düşüyor. 31 kişilik kadronun daraltılacağı operasyonda sürpriz de bir yıldız bulunuyor; Mustafa Pektemek… Yönetim; 2011'de Gençlerbirliği'nden 4 milyon euro bonservis bedeli ve büyük umutlarla 23 yaşındayken transfer edilen golcü oyuncu için 5 milyon euro fiyat belirledi. Futbol direktörü Önder Özen'in de yöneticilerin bu kararına onay verdiği öğrenildi.

CİMBOM,SPARTAK,SPORTING

Sezon başında Mustafa Pektemek'i isteyen Galatasaray'ın yanı sıra bazı Avrupa ekipleri de milli futbolcunun peşinde. Mustafa için Beşiktaş'a, Rus ekibi Spartak Moskova ile Portekiz devi Sporting Lizbon'dan teklifler geldiği, tecrübeli oyuncunun Fransa'dan da talipleri olduğu sızan bilgiler arasında. İstenilen 5 milyon euronun ödenmesi durumunda transfere teknik patron Slaven Bilic'in de onay vereceği kaydediliyor.

FRANCO KİRALIK GELECEK

Gitmesi muhtemel isimler arasında Pedro Franco da bulunuyor. Beşiktaş Yönetimi'nin genç futbolcuyu tecrübe kazanması için bir Anadolu ekibine kiralık göndermeyi düşündüğü belirtiliyor. Futbol komitesi de Önder Özen ile birlikte Franco'nun düzenli süre alabileceği ve gelişim sağlayabileceği bir takım arayışına başladı.

6 MAÇTA 1 GOL

Sakaryalı Mustafa Pek­te­mek, Be­şik­ta­ş'­a gel­di­ğin­de ‘Ye­ni Ha­kan Şü­kür olur mu?' yo­rum­la­rı­na maruz kalıyordu; ola­ma­dı… An­cak bun­da Pektemek'in ya­şa­dı­ğı sa­kat­lık­la­rın da bü­yük et­ki­si var­dı. Si­yah-be­yaz­lı ta­kım­da bir kez çap­raz bağ­la­rı ko­pan yıl­dız fut­bol­cu Beşiktaş formasını, ge­ri­de ka­lan iki bu­çuk se­zon­da sa­de­ce

60 maç­ta gi­ye­bil­di. Pek­te­mek bu 60 kar­şı­laş­ma­da 11 kez fi­le­le­ri ha­va­lan­dı­ra­bil­di, son res­mi go­lü­nü ise geç­ti­ği­miz se­zon 5 Ma­yı­s'­ta Es­ki­şe­hirs­po­r'­a at­tı. Pek­te­mek bu se­zon bi­ri ilk 11 ol­mak üze­re 7 maç­ta for­ma giy­di, gol kaydedemedi.

Ersoy ÖZDEM / AMK