SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BJK TV'deki ‘Manşet' programına konuk olan Julien Escude, Beşiktaş'ta forma giymenin kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi. Siyah-beyazlılara transfer olma nedenini, “Beşiktaş zirveye oynayan ve Avrupa'da büyük hedefleri olan bir kulüp” sözleriyle ifade eden Kara Kartal'ın en tecrübeli ismi, gol yeme sorunlarına da değindi.

‘DEVAMLILIK ÇOK ÖNEMLİ’

Akhisar maçında bireysel hatalardan goller yediklerini kaydeden Fransız yıldız, “Pas oyununa inanan bir oyuncuyum. Sivok'la oynamak işimi kolaylaştırıyor. Ersan fiziksel olarak sert oynayan bir oyuncu. Ersan ile oynarken sağ ayağımı kullanmak zorunda kalıyorum. Bu da beni zorluyor. Başarıya ulaşmış takımlara baktığımızda savunmalarında az değişiklik yapmış olduklarını görürüz. Kaleci de buna dahildir. Devamlılık takım için çok önemli. Savunmadaki ikili tüm takım için önemli bir unsurdur” dedi.

‘Almeida yavaş oynuyor'

ESCUDE'NİN ilginç tespitlerinden Almeida da nasibini aldı. 34 yaşındaki savunmacı, “Almeida deneyimli ve güçlü bir oyuncu. Dezavantajı yavaş oynaması. Sahip olduğu kaliteyle 1 numaralı hücum oyuncumuz Almeida” derken Mustafa Pektemek için ise “Topu saklayan sürekli hareket eden bir oyuncu. Sakatlıklar nedeniyle maçlar oynamadı ve ritmini yakalayamadı” yorumunda bulundu.