SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım, Aydınlar’a bu soruları sordu

Yarın ve Pazar günü yapılacak olan genel kurulda Fenerbahçe’nin yeni başkanı belli olacak. Yeniden adaylığını açıklayan başkan Aziz Yıldırım, seçim öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 15:50, 01/11/2013
Aziz Yıldırım, Aydınlar’a bu soruları sordu

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları:

‘3 TEMMUZ'UN KALINTILARI SİLİNMEDEN GÖREVİMİZ BİTMEZ’

“15 yıldır bu kulübün başkanıyım. İyi-kötü günler yaşadık. Hesap verilecek yer de seçimdir. Kongrede çıkacak her karara saygım var. Hiçbir Fenerbahçeli hakkında kötü konuşmadım. Tek konuştuğum yer bu kürsü. Aziz Yıldırım neden aday oldu? Gelin bu kongrede herkese örnek olalım. 3 Temmuz'un tüm kalıntıları silinmeden Fenerbahçe'deki görevimiz bitmez. Benim yönetim kurulum Fenerbahçeli milyonlardır. Saracoğlu'nda ve Çağlayan'da nöbet bekleyenlerdir. Ben bu camianın sadece görünen yüzüyüm. Bu seçim, Fenerbahçe iradesine yapılan bir dayatmadır. Bu, Fenerbahçe'nin 3 Temmuz ile yüzleşmesidir. 3 Temmuz sürecinin son tezahürüdür. Bu yüzden adayım.”

“Fenerbahçe'nin hangi noktada bulunduğunu hatırlatmak görevimizdir. Topuk Yaylası, 3 Temmuz direnişinin başladığı yerdir. Ama buraya bir türlü ısınamadılar. Fenerbahçe hariç hiçbir tesislere gidemeyenler kötüledi. Seçim kampanyalarına tesislerle övünmek yerine onlara çamur atmakla başladılar.

‘TOPUK YAYLASI DİRENİŞİN BAŞLADIĞI YERDİR’

“Fenerbahçe'nin hangi noktada bulunduğunu hatırlatmak görevimizdir. Topuk Yaylası, 3 Temmuz direnişinin başladığı yerdir. Ama buraya bir türlü ısınamadılar. Fenerbahçe hariç hiçbir tesislere gidemeyenler kötüledi. Seçim kampanyalarına tesislerle övünmek yerine onlara çamur atmakla başladılar. Sadece çamur attılar. Fenerbahçe Üniversitesi… Eğitim söz konusu olduğunda ağzını açmayacaksınız. ‘Fenerbahçe Spor Kulübü neden üniversite açıyor?' diyorlar. Zihniyet bu. Eğer Fenerbahçe, 25 milyon dolar bulamayacaksa, camia bunu kendi içinde halleder. Bu kadar mı anlamıyorsunuz? Fenerbahçe'nin para bulma gücü sonsuzdur. Fenerbahçe Üniversitesi'nin ilk adımları 2014′te atılacak. İlk fakülte Kayışdağı'nda yapılacak.”

‘TOPLAM FİNANSAL BORÇ 137 MİLYON DOLARDIR'

“Yatırım yapmak için evler aldık. Biz gittikten sonra kulübe bir şeyler kalsın istedik. 2015′te yapılacak seçimlere bir madde koyacağım. Kardeşimin Kurtköy'de yaptırdığı 8 tane villayı kulübe tahsis ettik. Sporcuların kalması için… Bu olay sürekli suistimal edildi. Fenerbahçe'nin ne masrafı varsa bu çeki alacağım ve kongreye sunacağım. Satılsın mı? devam mı? edilsin diye oylayacağım. Bunun sözünü veriyorum. Beni başka türlü yargılayamayanlar, bu tip basit şeylerle suçluyorlar. Bunun da ortadan kalkması için bunu yapacağım.”

“Fenerbahçe'nin 500 milyon dolar borcu var diyorlar. Karşılığına bakmıyorlar. Aktiflerine bakmadılar. Sadece Fenerium'un değeri 300 milyon TL. Futbol A.Ş.'nin değeri 800 milyon TL. Futbol A.Ş.'nin toplam finansal borcu 137 milyon dolardır.”

‘STAT BURADA KALACAK HİÇBİR YERE GİDEMEZ'

“Demokratikleşme TÜSİAD modeliyle olmaz. 1 milyon üyeyle olur. Kongreden sonra eğer devam edersek tüzük çalışmalarına başlayacağız. Artık Fenerbahçe'nin yeni tüzüğüyle yönetilmesini sağlayacağız. Fenerbahçe bir dernektir. Her mahkemeye giden bizim mahrem şeylerimizi alıyorlar. Mahkemelere sesleniyorum. Kulüpleri zor duruma düşürmek için kararlar almayın.”

“Pendik'te arazi alacağımızı söyledik. Ama stat burada kalacak. Hiçbir yere gidemez. Pendik'teki arazi amatör sporcuların başarıyı yakalayacağı bir yer olacak.

‘F.BAHÇE ADINA BANKA KURMA ÇALIŞMAMIZ…'

“2014 Kenan Evren Lisesi'nin yerine AVM ve otel yapımı için ihale yapacağız. Fenerland Projesi var. Rahmetli Hasan Özaydın ve ekibine ait. Yakında Kalamış Yat Limanı Projesi ihaleye çıkacak. Banka kurma planımız da var. Dev finans şirketleriyle görüşüyoruz. Fenerbahçe adına bir banka kurma çalışmalarımız sürüyor. Belki tek bir şubeyle başlayabiliriz. Biz yarın kaybedebiliriz de… Ama bu projeler Fenerbahçe için gerekli.”

‘İKİYÜZLÜ OLMAYANLAR BU KULÜBE BAŞKAN OLMALI'

“1998′e dönmek üzereyiz gibi hissettim. O yüzden konuşacağım. Mehmet Ali Aydınlar ve Hulüsi Belgü de Fenerbahçeli'dir. Kimler Fenerbahçe'ye başkan olmalı! İkiyüzlü olmayanların bu kulübe başkan olması gerektiğini düşünüyorum. 9 Temmuz'da anjiyo olmuştum. Mehmet Ali Aydınlar'ın hastanede yanıma geldi. Ona ‘Fenerbahçe şike yapmadı. Fenerbahçe üzerine oyunlar oynanıyor' dedim. Ama Mehmet Ali Bey bir şekilde bunlara inandı. Sonra da bu şekilde davrandı.

‘BAŞBAKAN ‘F.BAHÇE ŞİKE YAPTI MI?' DİYE SORUNCA…’

“Sözümüz sanadır Aydınlar. Şimdi sana soruyoruz. 2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir? Fenerbahçe şike yapmış mıdır? Mehmet Ali Bey önce bunlara yanıt versin, kongreye de öyle gelsin. Sayın Şenes Erzik ile Başbakan'a bilgi vermek için gittiğinizde Başbakan size ‘Fenerbahçe şike yaptı mı?' diye sorunca siz ne cevap verdiniz?”

AYDINLAR’A BU SORULARI SORDU:

Mehmet Ali Aydınlar'a soruyorum:

2010 – 2011 sezonu şampiyonu kimdir? Fenerbahçe SK, 2010-2011 sezonunda şike yaptı mı yapmadı mı? Şenes Erzik ile Başbakan'a bilgi vermek için gittiğiniz de Başbakan size ‘Fenerbahçe şike yaptı mı' diye sorunca siz ne cevap verdiniz?

Kendisine soruyoruz; *Fenerbahçe'nin şike yaptığına inanıyorsan; Şampiyonluk Kupası'nı Trabzonspor'a verecek misin? * Fenerbahçe'den puan silecek misiniz? * Fenerbahçe'yi 2 yıl Avrupa'ya göndermeyecek misiniz? * Senin başkanlığında düzenlenen ve 19 maçta şike olduğunu söyleyen kurulun 2. raporundaki farkın nedeni senin görevde olmaman mıdır? * Fenerbahçe'nin tesislerine gelmemene rağmen rakip takımın kutlamalarında onur konuğu olmanı nasıl açıklayacaksın. Seni Fenerbahçelilerin değil de Galatasaraylıların desteklemesi tesadüf müdür? * Sen Galatasaraylıların Fenerbahçe başkan adayı mısın? Lütfi Arıboğan'la Ebru Köksal'ı yeni yönetimine alacak mısın?

Yayınlanma Tarihi:14:13,