SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eğer Koç'un teklifi kabul edip,yönetimine girmesi durumunda çok büyük farkla kazanacağını bilen Yıldırım, aksi durumda yaşanacak kafa kafaya bir seçimi arzu etmiyor.

F.Bahçe camiası, 2-3 Kasım tarihinde yapılacak olan seçimli olağanüstü genel kurula kilitlenmiş durumda. Başkanlığa en büyük adaylar Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar. Herkes bu isimlerin listeleriyle ilgili bilgi veriyor, haber topluyor ama seçimin kaderini belirleyecek tek bir isim var, o da Ali Koç.

3 Temmuz sürecinde Aziz Yıldırım'ın asbaşkanı olan Koç, taraftar kadar genel kurul üyeleri tarafından da çok sevilen bir isim. Kulüpte herkes tarafından sevilen Ali Koç'u listesine alarak, genel kurulun kafasındaki soru işaretlerini de silmeyi düşünen Yıldırım, ünlü iş adamını büyük bir etken olarak görüyor.

Kendisinin Ali Koç'suz da seçileceğini düşünen ama kafa kafaya bir yarışın yaşanması sonucu sürpriz bir gelişmeyi de aklından çıkarmayan sarı-lacivertlilerin 1 numarası, bu yüzden son ana kadar eski yöneticisi için bastıracak. Çünkü Yıldırım'ın düşüncesi şu. Yıldırım, Koç'la birlikte seçime girerse açık ara yapacak ve hiçbir stres yaşamadan kazanacak.

TARAFTAR DA İSTİYOR

Ama sadece kazanmak olmayacak bu, muhalefetin belini de büyük oy farkıyla kırmış olacak. Yıldırım'ın bu kongreyi ayrıca güç gösterisi olarak görmesi de Ali Koç'a olan ilgisini ikiye katlıyor. Yani anlayacağınız şu an sadece F.Bahçe taraftarları değil, Aziz Yıldırım da Koç'un alacağı kararı sabırsızlıkla bekliyor.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK