SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oynatalım hocam!

Önder Özen, 22 yaşındaki stoperi geleceğe yatırım olarak görüyor... Ancak siyah-beyazlı taraftarlar yaş seviyesinde Güney Amerika’nın en iyileri arasında gösterilen Kolombiyalı’yı artık sahada görmek istiyor.

Güncellenme: 08:00, 31/10/2013
Oynatalım hocam!

Beşiktaş’ta Pedro Franco bilmecesi devam ediyor… Sezon başında Kolombiya'nın Millionarios takımından 2.4 milyon euro karşılığında büyük umutlarla transfer edilen başarılı stoper yaş seviyesinde Güney Amerika'nın en iyileri arasında gösteriliyordu. Hazırlık kampında yapılan özel karşılaşmalarda şans bulan 22 yaşındaki defans oyuncusuna Slaven Bilic resmi maçlarda 1 dakika bile forma fırsatı vermedi. İbrahim Toraman'ın kadro dışı kalması ve Sivok'un şok sakatlığında herkes Franco'nun görev almasını bekliyordu. Ancak Hırvat teknik adam, iki sol ayaklı stoper Julien Escude ve Ersan Gülüm'ü ilk 11'de oynatırken, Franco'yu ise sadece yedek kulübesinde oturtmakla yetindi. Kolombiyalı genç yeteneğe her fırsatta sahip çıkan futbol direktörü Önder Özen, Franco'nun daha zamana ihtiyacı olduğu görüşünü savunuyor. 22 yaşındaki stoperi geleceğe bir yatırım olarak gören Özen, “Lugano gibi bir futbolcu yapmaya çalışıyoruz” diyor.

VARANE ÖRNEĞİ

Ancak siyah-beyazlı taraftarlar, Özen ile aynı görüşte değil. “Beşiktaş'ın 2.4 milyon euroluk yatırım yapacak lüksü yok. Bu kadar para verilen bir futbolcu en azından birkaç dakika şans bulmalı” düşüncesi hakim. Franco'nun defanstaki bu eksiklere rağmen hala forma şansı bulamamasından yakınan taraftarlar da yıldız oyuncuyu artık sahada görmek istiyor. Bu noktadaki en çarpıcı örnek ise Raphael Varane… Real Madrid'in o dönemki sportif direktörü

ZIDANE’IN TAVSİYESİYLE

2 sezon önce Lens'ten transfer ettiği genç yıldız henüz 18 yaşındayken, maça çıkıp, izleyenleri hayran bırakmıştı. Camiada, “Real gibi dünyanın en önemli kulüplerinden biri böylesine bir risk alabiliyorsa Beşiktaş'ın Franco'yu oynatması hiç de mantıksız olmaz” yorumları yapılıyor.

BOMBA İDDİA: Ç.RİZESPOR FRANCO’YU BEĞENMEMİŞ

Millonairos'tan transfer edilen Pedro Franco'nun Beşiktaş'tan önce menajerlerce Çaykur Rizespor'a da önerildiği iddia edildi. Beşiktaş ile ismi anılmadan Karadeniz ekibine önerilen Franco'yu Çaykur Rizespor yönetiminin istemediği ve görüşmeye yanaşmadığı ifade edildi. Futbol direktörü Önder Özen, Franco'yu scout ekibinin Kolombiya'da başka bir futbolcuyu izlerken keşfettiklerini söylemişti.

Alican ESENCİ / AMK