SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom’da sol bek sıkıntısı yine baş gösterdi. Geçen sezon Albert Riera'nın tecrübesiyle kotardığı bu bölgede bu yıl formayı Hakan Balta kapmıştı. Ancak tecrübeli oyuncu hem istenen performanstan uzak hem de sık sakatlanıyor. Balta'nın yokluğunda Roberto Mancini, Kopenhag ve Kayseri maçlarında Dany Nounkeu'yu sol bek mevkisinde oynatmıştı. İtalyan çalıştırıcı hafta arası idmanlarında da Sabri Sarıoğlu'nu bu bölgede denedi.

Devre arasına kadar durumu idare edecek olan Mancini, Ocak transfer döneminde mutlaka takviye istiyor. Yabancı hakkını hücumcu bir kanat için kullanmayı planlayan tecrübeli hoca, sol beke yerli bir isim istedi. Yardımcısı Tugay Kerimoğlu'nun tavsiyesiyle listeye Eskişehirsporlu Tarık Çamdal girdi.

HEM SIKI HEM TEKNİK

Tarık Çamdal, bu sezon Dede'nin sakatlığında oynamaya başladı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın orta sahadan sol beke devşirdiği 22 yaşındaki futbolcu performansıyla kendine hayran bırakıyor. Eskişehir'in şu an en formda ismi olan Tarık için onu yakından tanıyanlar çıtayı yükseğe koyduğunu söylüyor. Tarık için “Gelecekte Fransızlar'ın unutulmaz sol beki Bixente Lizarazu gibi olur” yorumları yapılıyor.

LIZARAZU KIMDIR?

Bixente Lizarazu, Fransız futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği en iyi sol bek oyuncusuydu. Milli takımla 1 Dünya Kupası sevinci 1 de Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Lizarazu, Bayern Münih'le 16 kez kupa kaldırdı.

OYUN TARZI NASIL?

Tarık Çamdal, yaşının verdiği enerjiyle sahaya inanılmaz bir mücadele koyuyor. Normalde sağ ayağını kullanmasına rağmen bu sezon sol kanat performansıyla dikkat çekti. Sağ bek, sol bek ve orta sahada görev yapabilen 22 yaşındaki oyuncunun tekniği de çok yüksek. Hücuma çıkışlarında akıllı davranan ve doğru pas tercihleriyle takdir toplayan Tarık her teknik direktörün takımında istediği bir isim.

TERİM HAYRAN KALMIŞTI

Galatasaray’ın eski teknik direktörü Fatih Terim, Eskişehir deplasmanında Tarık Çamdal'ın performansından etkilenmişti. Tecrübeli çalıştırıcı 90 dakika bitiminde genç oyuncuyu tebrik etmişti. Maç içinde Tarık, Galatasaray kulübesi önünde düştüğünde onu ayağa İmparator kaldırmıştı.

 ERTUĞRUL SAĞLAM’IN GÖZDESİ

Tarık Çamdal, bu sezon Eskişehir'de 8 maça çıktı. Son hafta Rize'ye karşı oynamayan 22 yaşındaki oyuncu sadece Antalya karşılaşmasında 89. dakikada kenara geldi. Diğer maçlarda 90 dakika forma giydi.

Egehan ŞENGÜL / AMK