SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kocaelispor’da 6 futbolcuya ceza

Kocaelispor'da Kerem Çalıloğlu "özel ve spor yaşantısında kulübe yakışmayan davranışlarından dolayı" süresiz kadro dışı bırakılırken, 5 futbolcuya da idari para cezası verildi.

Güncellenme: 16:41, 31/10/2013
Kocaelispor’da 6 futbolcuya ceza

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Kocaelispor’da futbolcu Kerem Çalıloğlu, “özel ve spor yaşantısında kulübe yakışmayan davranışlarından dolayı” süresiz kadro dışı bırakıldı, 5 futbolcuya da idari para cezası verildi.

Kocaelispor Basın Sözcüsü Yusuf Ziya Ünsal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Diyarbakır karşısında aldıkları 5-1’lik mağlubiyetten dolayı üzgün olduklarını belirterek, gerçekleştirdikleri yönetim kurulu toplantısında takımın geldiği noktayı değerlendirdiklerini söyledi.

Toplantıda futbolcularla ilgili cezalandırma konusunda bazı kararlar aldıklarını ifade eden Ünsal, Kerem Çalıloğlu’nun “özel ve spor yaşantısında kulübe yakışmayacak tavırlarda bulunduğu” gerekçesiyle süresiz kadro dışı bırakıldığını söyledi.

Ünsal, yönetim kurulu tarafından Yeni Diyarbakırspor maçında takımın genel ruhuna aykırı hareket eden Ebubekir Şentürk, Rıza Altıntaş, Yolcu Mansız ve Osman Kandemir’e idari para cezası verildiğini dile getirerek, “Maçta agresif tavır sergileyerek kırmızı kart gören Sercan Uslu’nun da para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdik. Her maçımız final, çok iyi durumda değiliz. Motivasyon eksikliğimiz var. Bu konuda profesyonel yardım almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Deplasmanda oynayacakları Kırıkhanspor maçının hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Ünsal, “Kocaelispor bir marka, bu nedenle iddialı olmak zorundadır. Kendi dinamiklerimizi keşfedersek başarılı olacağımıza inanıyorum. Kocaelispor, Kırıkhanspor’u yenip gelmek zorunda. Takımımız Kırıkhanspor karşısında bizi mutlu edecek bir skor almalı” dedi.