SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sow, Kuyt ve Webo, sarı-lacivert formayla çıktıkları ilk G.Saray derbilerinde gol atmayı başardı. Emenike ise kariyerinde hiç Aslan avlamadı. 4 isimden 3'ü sahada olacak ve dışarda kalmamak için rekabet çok büyük…

Herkes ‘Aklımız sadece Bursa maçında' diyor ama bu da gelenekleşen bir klişe aslında. Şu an herkes çok iyi biliyor ki her iki takımın oyuncularının aklı haftaya pazar günü oynanacak F.Bahçe-G.Saray sınavında. Hatta futbolcuların en büyük önceliği de bu maçta forma giyebilmek.

Öyle ki F.Bahçe'nin ileri ucunda 4 yabancı golcü var. Bunların 3'ü her zaman sahada oluyor, biri yedek bekliyor. Ve derbide bu ‘biri' olmamak adına büyük bir rekabete girdi bu isimler. Evet… Kuyt, Webo, Sow ve Emenike'den bahsediyoruz.

İşin ilginç tarafı hepsinin oynamak için bir sebebi var. Moussa Sow, Dirk Kuyt ve Pierre Webo, F.Bahçe formasıyla çıktıkları ilk G.Saray maçında gol atmayı başaran isimler. Senegalli Sow, röveşatayla avlamıştı Aslan'ı, Kuyt Süper Kupa'da attığı golle mağlubiyeti önleyememişti. Webo ise geçen sezon Kadıköy'de G.Saray'a 2 gol atarak ilk maçında duble yapmıştı.

SİFTAHSIZ EMENİKE

Emenike’nin isteğindeki kaynak ise farklı. Kardemir Karabükspor formasıyla uzun süre ligimizde forma giyen Emenike'nin G.Saray'a karşı golü bulunmuyor ve bu yüzden şans bulup, bu işi de bitimenin hayalini kuruyor. Daha önce transfer edilen her forvetin G.Saray'ı boş geçmemesi de, Nijeryalı'nın iştahını kabartıyor.

Eser ERENLER/AMK