SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Forması derisi olmuştu onun… Florya topraktı o cesur… Unutulmaz 3 numara, “Büyük Kaptan” Bülent Korkmaz, Cimbom'u analiz etti, İtalyan teknik adamın çok doğru bir sistem uyguladığını söyledi.

DOĞRUYU YAPIYOR

“Mancini, Galatasaray'a geleli çok kısa bir süre oldu ama takımı çabuk çözmüş. İsimler değişebilir ama şu an takımını doğru sistemde oynatıyor. Böyle olunca da Galatasaray daha güçlü bir takım görüntüsüne büründü”

KANATLAR İŞLİYOR

“Umut ve Burak'ı kanatlarda kullanmaya başladı. Belki bu iki oyuncu kanat orijinli değil ama şu anda ikisi de çok iyi iş çıkarıyor. Galatasaray'ın yeni taktiği gereği bu iki oyuncuya çok yük biniyor ama ikisi de başarılı”

YILDIZLAR RAHATLADI

“Galatasaray’ın belkemiği Drogba, Selçuk ve Sneijder… Umut ve Burak kanatlara geçip, oyunu genişletince bu üç isim de çok rahatladı. Drogba defansın arasında tek kalmıyor, Sneijder yeterince boşluk buluyor, Selçuk da toparladı”

DURDURMAK ZOR

“Yeni tarzıyla Galatasaray'ı rakiplerin engellemesi kolay değil. Drogba, Sneijder, Selçuk sürekli boş alan buluyor. Onlar markaja alındığında kanatlardan Burak ve Umut ceza sahasına koşularıyla rakiplerin aklını karıştırıyor”

BİR DE İLERLETİRSE…

“Galatasaray’ın yeni sistemini ben çok beğendim. Umut ve Burak gerçek kanat oyuncuları olmasa da sistem çok iyi işliyor. Şimdi Galatasaray'ın yapması gereken bunun üzerine koymak. Eğer Galatasaray bunu gerçekleştirebilirse Süper Lig'de kolay kolay maç kaybetmez. Avrupa'da da bileğinin bükülmesi zor olur”

BİREYSEL HATA SIKINTI

“Doğru oynayan, iyi savunma yapan bir takım Galatasaray. Peki neden bu kadar çok gol yiyor? Bunun cevabı bireysel hatalarda yatıyor. Riskli oynamayı seven savunma bazen özgüveninin kurbanı oluyor. Oyuncular ikaz edilmeli”

KLASiK İTALYAN

“İtalya futbolcu denince akla savunma geliyor. Mancini modern futbol anlayışına sahip ama İtalyan hocaların çoğu gibi 3 stoper kullanıyor. Rakibe ‘Burada güçlüyüm' mesajı veriyor.

TRANSFER ŞART

“Mancini mevcut kadrodan devre arasına kadar maksimum fayda almaya çalışıyor. Bunu da doğru, akılcı bir futbol oynatarak yapıyor. Ancak Ocak'ta bulurlarsa iyi bir kanat oyuncusu almaları gerekiyor”

GELİŞME GÖRÜLÜYOR

“Aslan'ın saha içindeki duruşu değişti. Sezon başında ‘ne yaptığını bilmeyen' bir takım vardı. Mancini doğru analizleri ve oyuncuları verimli kullanmasıyla oturaklı bir takım oluşturdu.