SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takım da sahada hocanın söylediklerini harfiyen uyguluyor.

Roberto Mancini… Kritik bir dönemde görevi kabul etti, kısa sürede Galatasaray'ın çehresini değiştirdi. Kafasındaki oyun sistemini her geçen hafta biraz daha futbolcularına yansıtan başarılı teknik adamın en büyük sırrı, birebir yaptığı görüşmelerde saklı. Futbolculuk ve teknik direktörlük kariyeri başarılarla dolu olmasına rağmen ‘cool' görüntüsünü, samimi tavırlarıyla pekiştiren Mancini, sarı-kırmızılı futbolcularla tek tek ilgileniyor.

YERLİ-YABANCI AYRIMI YAPMIYOR

Yerli yabancı ayrımı yapmadan her oyuncusunun sıkıntısını dinleyen Mancini, kafasındaki oyun sistemini de bizzat öğrencilerine aşılıyor. Bu motivasyon sonucu futbolcuların sahadaki performansı artarken, Galatasaray da zaferden zafere koşuyor. Drogba'ya her fırsatta, “Sen benim saha içindeki liderimsin” diyen Mancini, Sneijder'e ise “Oyun planım sana göre olacak. Artan performansından memnunum, ama daha iyisini bekliyorum” ifadesini kullandı.

BİREBİR İLETİŞİM!

Kaptan Sabri'ye, “Senden sadece sağ bek olarak değil, savunmanın solunda da faydalanmayı düşünüyorum. Kendini hazır tut” uyarısında bulunan İtalyan hoca, Burak Yılmaz'a da “Müthiş bir golcüsün, sana çok inanıyorum” diyerek moral verdi.

‘6'DA 6' DEDİ 3'TE 3 OLDU

Milli arada yardımcıları ile kafa kafaya veren Mancini, kötü giden Galatasaray'ı ayağa kaldıracak formülü bulmuştu. Ligde zirvenin, Şampiyonlar Ligi'nde ilk 2'nin yolunu “6'da 6 yapalım” diyerek özetleyen Galatasaray'ın teknik patronu, hedefe yaklaşıyor. Karabük ve Kopenhag'ın ardından Kayseri'yi yenen Cimbom'u Konya, Kopenhag ve Fenerbahçe maçları bekliyor.

Egehan ŞENGÜL/AMK