SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bucaspor ile pazar günü  deplasmanda zorlu bir maç oynayacaklarını söyledi.

Samsunspor’un çıkışını sürdürmek istediğini belirten Hun, “Kaliteli  bir takıma sahibiz. Oyuncularımız sahaya arzu ve isteklerini yansıttıklarında  yenemeyecekleri takım yok. Geçen haftayı maç oynamadan geçtiğimiz için ligde  üstümüzdeki takımlarla puan farkımızı biraz açıldı. Hem bunu kapatmak hem de  moral bulmak için İzmir’den 3 puanla döneceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Bucaspor maçına takımın 2 haftadır hazırlandığını ifade eden Hun,  “Musa Aydın ve Ahmet Burak Solakel sakat ancak bu oyuncularımızın yerine de  oynayacak çok iyi futbolcularımız var. Onların eksikliğinin hissedilmeyeceğini  düşünüyorum. Çünkü mükemmel bir takımdaşlık var. Her oyuncumuz diğer oyuncumuzun  eksiğini kapatacak kapasitededir. Umarım Bucaspor’u mağlup ederek yolumuza devam  ederiz. Hedeflerimize ulaşmak için hem iç saha hem de dış sahada mutlaka puan  veya puanlar almalıyız” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Samsunspor, Bucaspor maçının hazırlıklarını Nuri Asan  Tesislerinde sürdürdü. Teknik direktör Hüseyin Kalpar yönetimindeki idman, koşu  ile başladı. Koşunun ardından yarım sahada iki gruba ayrılan futbolcular tek pas  ve top kapma çalışması yaptı. Antrenman, taktik ağırlıklı çift kale maçla son  buldu.
Sakatlığı süren Musa Aydın takımdan ayrı koşu yaptı, Ahmet Burak  Solakel ise salonda çalıştı.