SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş-Ronaldinho temasında kritik görüşme bugün gerçekleşecek. Assis ile masaya ikinci başkan Çebi oturacak. Taraflar pazarlığa başlayacak, taraftar da müjdeyi bekleyecek

Beşiktaşlılar'ın büyük rüyası için ilk resmi adım bugün atılıyor; Ronaldinho'nun menajerliğini de yapan ağabeyi Roberto Assis İstanbul'a geliyor. Aslında bu, siyah-beyazlı takımın transfer gündemini AMK'dan tutanlar için çok da sürpriz bir haber değil. AMK, aylar öncesinde ve Türkiye'de ilk kez Beşiktaş'ın Ronaldinho için menajerler aracılığıyla temaslara başladığını yazmıştı. Geçen süreçte karşılıklı mesajlar gitti geldi; hatta siyah-beyazlı ekip Ronaldinho ülkesinde sakatlanınca Brezilya'ya bir de sağlık ekibi bile gönderdi. Ancak her şeyin belli olacağı görüşmeler için tarih ekim sonuydu ve o gün de geldi.

SPONSORLUK ARAYIŞI

Ronaldinho’nun akıl hocası Roberto Assis bugün İstanbul'da olacak ve ilk görüşmenin de çok süre geçmeden gerçekleşmesi bekleniyor. Görüşmeleri ilk günden bu yana yürüten ve daha önce de Brezilyalı menajer ile görüşen Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Assis'i bir kez daha ağırlayacak. Roberto Assis, istedikleri ücreti Çebi'ye iletecek ve yapılan sponsorluk sözleşmeleri hakkında Çebi'den bilgi alacak.

HABERLER ÇOK İYİ

Brezilya’dan gelen haberler ise siyah-beyazlı kulübün lehine. Ocak ayında takımı ile sözleşmesi bitecek süper yıldıza Brezilya'dan hiçbir takım istediği yüksek ücreti veremiyor. Bu nedenle de Ronaldinho, Beşiktaş'ta oynamaya sıcak bakıyor. Tek düşüncesi kendi ülkesinde düzenlenecek Dünya Kupası'nda forma giymek olan Ronaldinho, bu formayı almak için Avrupa'da rekabetçi bir ortamda oynaması gerektiğini de biliyor.

Ersoy ÖZDEM/AMK