SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaptan Onur'la birlikte bütün maçlarda 90'ar dakika forma giyen Olcan Adın, ‘kahraman' olmanın derdine düşmeseydi, Trabzon puan ya da puanlarla İstanbul'dan ayrılabilirdi…

2. sıradaki Beşiktaş'ı yakalama şansını Kasımpaşa deplasmanında kaçıran Trabzon'da günah keçisi de belli oldu: Olcan Adın… Mustafa Reşit Akçay'ın bütün resmi maçlarda kaptan Onur Kıvrak'la birlikte 90'ar dakika şans verdiği Olcan Adın, öyle bir şey yaptı ki belki de takımının puan ya da puanlar almasının önüne geçti.

GOL GÜME GİTTİ…

İlk olarak 68. dakikada harika bir frikik golü atarak skoru 3-2'ye getiren Olcan, bunun vermiş olduğu gazla frene basamadı! Golden 1 dakika sonra savunmanın arkasına sızmayı başaran ve kaleci Isaksson ile karşı karşıya kalan başarılı oyuncu, yanında bomboş durumdaki Henrique'ye pas atmak yerine kaleye vurup topu auta gönderince Trabzon'un ipini çekti.

KAHRAMANLIK DERDİNE DÜŞTÜ

Belki de ‘atarsam kahraman olurum' düşüncesi ile topu boş kaleye yuvarlama imkanı olan Henrique'yi görmeyen Olcan, hem yerel basının hem de bordo-mavili taraftarların hedef tahtası haline geldi. Bu hareketi yüzünden harika frikik golü de güme gitti… Ancak Olcan'ın hedefindeki isim ise hakem Özgür Yankaya oldu.