SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Voleybolda CEV DenizBank Bayanlar Şampiyonlar Ligi E Grubu ikinci maçında Galatasaray Daikin, Azerbaycan’ın Azeryol takımını 3-1 mağlup etti.

Karşılaşmanın birinci setine iyi başlayan Azeryol, teknik molalara da 8-6 ve 16-13 önde girdi. İkinci teknik moladan sonra toparlanan sarı-kırmızılı takım, Neriman ve Montano’nun ürettiği sayılarla seti 25-23 aldı.

İkinci sete Galatasaray Daikin, etkili servis atarak başladı. Montano’nun köşelerden yaptığı atakları sayı getirince, sarı-kırmızılı ekip, teknik molalara 8-5 ve 16-14 önde önde girdi. Oyundaki üstünlüğünü sürdüren Galatasaray, seti 25-21 kazandı.

Üçüncü sete tekrar etkili olarak başlayan Azeryol, teknik molalara 8-7 ve 16-14 önde girdi. Çekimeli geçen seti, konuk ekip 29-27 galip bitirdi.

Dördüncü sette sarı-kırmızılılar hücum ve file üstü etkinliğini ele geçirince, seti 25-22, maçı da 3-1 kazanmayı başardı.

İlk maçında İtalya’nın Prosecco Doc-Imoco takımına 3-2 kaybeden sarı-kırmızılılar, bu skorla gruptaki ilk galibiyetini elde etti. Galatasaray Daikin, gruptaki üçüncü maçında İtalya’nın Unendo Yamamay ekibiyle karşılaşacak.