SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lig Kupası’nda Arsenal ile Chelsea’yi karşı karşıya getiren ve Chelsea’nin deplasmanda kazandığı mücadele Arsene Wenger ve Jose Mourinho’yu uzun yıllar sonra karşı karşıya getirmesiyle de ayrı bir anlam taşıyordu.

Portekizli ve Fransız menajerin tarihte birbirleriyle bir çok kez atıştığını hatırlamak çok da zor olmasa gerek. İşte o anlardan bazıları ;
Şubat 2005’te Crystal Palace karşısına tamamı yabancı oyunculardan oluşan bir kadroyla çıkan Arsene Wenger, bu kararını Mourinho’nun Chelsea’sine taş atarak savunmuş ve ”Chelsea bizden farklı mı ? son 8 yılda biz kaç kupa kazandık onlar kaç kupa kazandı ? Yetiştirdikleri tek İngiliz oyuncu ise John Terry” demişti.
Fransız menajer Ağustos 2005’te ise Mourinho’nun kaybetmeyi hazmedememesinin futbol için büyük bir tehlike olduğunu belirtmiş, bunun üzerine Jose Mourinho ise Arsene Wenger’den artık sıkıldığını söyleyip onu evden teleskopla başka aileleri izleyen adamlara benzetmiş ve Wenger’e röntgenci yakıştırması yapmıştı. Arsene Wenger ise, Mourinho’nun kendisine röntgenci demesinin ardından Portekizli menajeri mahkemeye vereceğini açıklamıştı.
Son olarak Kasım 2010’da Sergio Ramos ve Xabi Alonso’nun Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmayı garantiledikten sonra kasıtlı olarak sarı kart görmesinin futbolu zedelediğini düşündüğünü belirtmesi üzerine Mourinho ‘‘Real Madrid hakkında konuşacağına Sayın Wenger Braga’ya nasıl 2-0 yenildiklerini açıklasın” diyerek her zamanki gibi sivri dilli bir cevap vermişti.