SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, CSKA Moskova ile Manchester City arasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi maçında yapılan ırkçı tezahüratlar nedeniyle Rus temsilcisinin sahasının bir bölümünü bir maçlığına kapattı.

UEFA’nın internet sitesinde yer alan açıklamada, 23 Ekim’de yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi maçında taraftarın yaptığı “ırkçı eylemler” nedeniyle Arena Khimki Stadı’nın bir bölümünün bir sonraki UEFA organizasyonuna ait maçta kapatılacağı bildirildi.

CSKA Moskova’nın, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 27 Kasım’da Bayern Münih ile sahasında oynayacağı maçta tribünlerin belirli bir kısmı boş kalacak.

Manchester City Takım Kaptanı Fildişi Sahilli futbolcu Yaya Toure, takımının deplasmanda 2-1 kazandığı maçta ırkçı saldırıya maruz kalması gerekçesiyle hakeme şikayette bulunmuştu. Bunun ardından Manchester City, konu hakkında UEFA’ya resmi şikayet talebini iletmiş, CSKA Moskova ise iddiaları reddetmişti.

UEFA’nın bu yıl yürürlüğe giren yeni ceza sistemine göre, CSKA Moskova takımına verilen cezada, olayın gerçekleştiği tribünün kapatılması kararı uygulanacak.

Yayınlanma Tarihi:20:53,