SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom’a tam kadro

Kanarya’da sakatlar dönüyor, Yanal’ın yüzü gülüyor. Emre Belözoğlu’ndan sonra Bruno Alves, Gökhan Gönül ve Meireles de takıma katılıyor. Galatasaray’a karşı hepsi sahada

Güncellenme: 07:52, 30/10/2013
Cimbom’a tam kadro

Fenerbahçe’de Galatasaray derbisi yaklaştıkça heyecan da artıyor… 1999'dan beri rakibine evinde mağlup olmayan sarı-lacivertliler bu üstünlüklerini korumak için yine vargüçleriyle sahada olacaklar. Teknik direktör Ersun Yanal da son haftalarda sakatların çokluğundan dolayı şikayetçiydi. Yine de geniş kadrosunu doğru kullanan ve Trabzon maçı haricinde kayıp yaşamayan Kanarya'da Yanal'ın eli şimdi güçlendi. Çünkü Bruno Alves, Gökhan Gönül, Meireles gibi oyuncular da takıma katıldı. Yanal önceliği Bursa maçına verse de derbiye ‘tam kadro' çıkmanın rahatlığını yaşıyor.

DÜŞÜNMEK BİLE YASAK

Ancak derbinin kritik Bursaspor deplasmanı sonrasına gelmesi Ersun Yanal'ı endişelendiriyor. Camianın aklının Galatasaray derbisinde olduğunu bilen Yanal, futbolcuları ise bu düşünceden uzak tutmaya çalışıyor. Yanal öğrencilerine “Galatasaray maçına daha var. Biz işimize bakıp önce Bursa'yı yenmeliyiz” diye uyarılarda bulunuyor.