SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom’a fark attı

Ersun Yanal, ‘hücum borusunu’ çaldı, rakip kalelere akın akın saldıran Kanarya ligin en skoreri unvanını aldı. Toplam 16 gol atan Sow, Kuyt, Emenike ve Webo dörtlüsü ligin altını üstüne getirdi

Güncellenme: 07:54, 30/10/2013
Cimbom’a fark attı

Fenerbahçe, yeni teknik direktörü Ersun Yanal ile birlikte çehre değiştirdi. Daha defansif bir oyun anlayışını tercih eden Aykut Kocaman'ın aksine Yanal'ın Fenerbahçe'si rakip kaleyi abluka altına alıyor. Ligin en fazla şut çeken, rakip kaleye en çok isabetli vuruş gönderen takımı olan sarı-lacivertliler doğal olarak ligin en golcü takımı unvanını da ele geçirdi. Kanarya 9 hafta sonunda 21 kez rakip ağları sarstı. Ve henüz ligin başı olmasına rağmen ezeli rakibi Galatasaray'a hem 6 puan fark attı, hem de Aslan'dan 6 kez fazla rakip ağları sarstı. 20'li gollere ilk ulaşan takım olan Kanarya'ya en yakın takım 19 gollü Kasımpaşa. Fenerbahçe rakip ağları golle doldururken 4 forveti birden ön plana çıktı.

FORVETİN AFFI YOK

Son haftalarda açılan Moussa Sow sezona fırtına gibi giren Dirk Kuyt'ı yakaladı ve 5 gole ulaştı. Erciyes'te kritik 3 puanı getiren Emenike, Gaziantep'i de boş geçmedi ve seriye başladı. Webo da Emenike gibi 3 golle krallık yarışında iddialı. Toplam 16 gol atan Fener'in hücum hattı ligde fark yarattı. Dört yıldızın attığı 16 golü ligde sadece 19 gollü Kasımpaşa geçebiliyor, Sivasspor'un da 16 golü bulunuyor. Diğer 15 takım Kuyt, Sow, Emenike, Webo kadar rakip ağları sarsmayı başaramadı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK