SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya, Honduras ve İsviçre’de futbol oynadıktan sonra 2 yıl önce jübile yapıp ülkesine dönen 35 yaşındaki Joao Rodrigo Brezilya mafyası tarafından kaçırılarak öldürüldü.

35 yaşındaki Juan Rodrigo Silva Santos adlı futbolcu Rio de Janeiro kentinde evine giderken iki kişi tarafından zorla kaçırıldı. Brezilya polisi tarafından yapılan açıklamada iki gün işkence gören futbolcunun başını kesip gözünü çıkarttıktan sonra yaşadığı evin girişine çanta ile bırakıldığı belirtildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre ise Santos’un futbolu bıraktıktan sonra kendine bir iş yeri açtığını ve sakin kendi halinde biri olduğunu anlattıkları ve olayı fark ettikleri anda kesik kafatanın yanı sıra gözlerinin oyulduğu ve dilinin de çıkartıldığını belirttiler.

Brezilya polisi tarafından başlatılan soruşturmada bu vahşi cinayetinin sebebiyle ilgili bir sonuca ulaşılması için çalışacaklarını belirtirken, Brezilya basını ise eski futbolcunun eşinin polis olduğunu ve uyuşturucu mafyası tarafından infaz edilmiş olabileceğini yazdı.

Yayınlanma Tarihi:21:34,