SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selçuk İnan iki sene önce sarının yanında laciverti değil kırmızıyı seçerek birçok şeyi değiştirdi. Selçuk öncesi ligi 8. bitiren Galatasaray, Selçuk sonrası zirvenin tek hakimiydi. 1985 doğumlu maestro parçalı forma altında ‘Hagi'vari frikikler kullandı, birbirinden güzel goller attı ve kritik asistler yaptı. Sarı-kırmızılıların üst üste iki şampiyonluğunda aslan payı doğal olarak Selçuk'a yazıldı.

7 HAFTADA NE GOL VAR NE ASİST

2011-12'de attığı 13 golle takımın en skoreri olan Selçuk İnan, geçen sezon 5 kez ağları sarstı ve paslarıyla Burak'ı kral yaptı. Ne olduysa sezon başında oldu ve Selçuk durdu. İlk 7 hafta ne lig ne Avrupa'da tabelaya etki etti. Gol ve asist hanesine yazılan sıfırdı!

Ama formsuz Selçuk İnan'a inananlar yine haklı çıktı. Yıldız futbolcu milli aranın ardından bomba gibi döndü. 3-1 kazanılan Kopenhag maçında döktüren Selçuk, Kayseri deplasmanında da istatistikleri altüst etti. Meşin yuvarlakla tam 4 dakika 36 saniye oynayan 28 yaşındaki oyuncu, bu alanda rakip tanımadı. Öyle ki Kayseri'de en fazla topla oynayan oyuncu, Selçuk'un 2 dakika gerisinde kaldı (Mijailovic: 2 dakika 41 saniye).

İŞTE ÖZLENEN SELÇUK BU!

Selçuk ayrıca 4 dakika 36 saniye sahip olduğu topu olumlu kullandı. Yüzde 90 isabet oranıyla 89 pas attı, ceza alanına 9 top gönderdi. Güzel futbolunu Chedjou'ya asistiyle süsledi. Taraftarlar sonunda “İşte özlenen Selçuk bu” dedi.