SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş taraftarlarının unutamadığı 3 kupalı 2001-12 sezonu tarihin tozlu rafları arasındaki yerini alırken siyah-beyazlı takımın ezeli rakipleri üzerinde kurduğu hakimiyet de kaybolmaya yüz tuttu. Beko Basketbol Ligi, Türkiye Kupası ve Eurochallange Cup'ın kazanıldığı sezonda Galatasaray ve Fenerbahçe ile oynadığı 11 derbinin 8'ini kazanmayı başaran siyah-beyazlı ekip son iki sezon ise çakıldı.

2012-13'te Erman Kunter yönetiminde Galatasaray'a iki maçta da mağlup olan Beşiktaş, Fenerbahçe'ye karşı 5 derbi oynadı ve sadece Euroleague'deki mücadeleyi kazanabildi. Bu sezona ise başantrenör Ahmet Kandemir adaresinde başlayan siyah-beyazlılar Cimbom'a karşı 2'de 0 çekerken önceki gün de Fenerbahçe Ülker'e sahasında mağlup oldu. Böylece son iki sezondaki derbi istatistiği 10 maçta 1 galibiyette kaldı.

AHMET KANDEMİR: SORUMLULUK BENİM

Sezon başında Erman Kunter'in basketbol genel direktörlüğüne geçmesi ile Beşiktaş İntegral Forex başantrenörlüğüne getirilen Ahmet Kandemir, Fenerbahçe Ülker mağlubiyeti sonrası sorumluluğu üzerine aldı. Kandemir, twitter'dan, “Her şartta en iyisini yapmak zorundayız, bunu başaramazsak sorumluluk benim. Oyuncular, yönetim ve taraftar üzerine düşen her şeyi yaptı” ifadeleriyle takımına yönelik eleştirileri göğüsledi.

Yayınlanma Tarihi:08:03,