SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik direktör Roberto Mancini yönetiminde ilk 15 dakikası basına açık gerçekleştirilen antrenman öncesinde futbolcular ve teknik heyet, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türk Bayrağı’yla poz verdi.

Çalışma öncesinde futbolcuların oldukça moralli olduğu görülürken, Mancini oyuncularla antrenman sahasında kısa süreli bir toplantı yaptı. Sarı-kırmızılıların, çalışmanın ana bölümünde dar alanda çift kale maç oynadığı belirtildi.

Belinde ağrıları bulunan Wesley Sneijder’in tedavisine devam edilirken, Hakan Balta ve Gökhan Zan tedavilerinin ardından salon ve sahada çalıştı. Ameliyat olan Hamit Altıntop’un ise hastanede dinlendirildiği bildirildi.

 

-Mancini’den savunma oyuncularına özel ilgi

 

İtalyan teknik adam, antrenmanda savunma oyuncularıyla özel olarak ilgilendi.

Diğer futbolcular koşu yaparken Mancini, savunma oyuncuları Chedjou, Eboue, Dany, Semih Kaya, Sabri Sarıoğlu, Ceyhun Gülselam, Riera ile A2 takımında forma giyen Emrecan Coşkun ile özel bir çalışma gerçekleştirdi.

İlk olarak Eboue, Chedjou, Semih Kaya ve Sabri Sarıoğlu ile çalışma yapan İtalyan teknik adam, oyuncularına sık sık uyarılarda bulundu. Mancini’nin, kaptan Sabri’yi sol bekte görevlendirmesi dikkati çekti.

Galatasaray, Torku Konyaspor maçının hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.