SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En kısa ve net cümlelerle iyi maç ama kötü bir Trabzonspor izledik. Legia Varşova maçından daha kötü değillerdi; o kesin! Hep bir şey oynamadan kazandı dedikleri Trabzonspor, beklenen kayıbı İstanbul'da yaşadı. İlk yarıda sahada olmadan varolmaya çalıştılar. Bir atak bir gol buldular. Oysa Kasımpaşa, sağdan, soldan, ortadan Trabzonspor kalesine aktı. Öyle şutlar, öyle ataklar yaptılar ki! İlk devrede 2-3 farkın olmaması kaleci farkı değil, Trabzonspor şansıydı. Akçay'ın bu yarıdaki en büyük hatası zayıf Soner'i Kasımpaşa orta sahasına yem etmesi oldu.

HALIDA PASLAŞIR GİBİ!

Hani 11'i tamamlamak için kerhen orada göründü. Kasımpaşa, Trabzonspor'un hem sağ hem de sol tarafını bir güzel kullandı. İkinci devrede Malouda, biraz daha orta alana yaklaştı. Markajdan da kurtuldu ama Kasımpaşa hücum planlarını değiştirmedi. 61'de farkı ikiye çıkardılar. Halıda paslaşan takımlar gibi Trabzonspor yarı alanına indiler ve golü buldular. Dün akşam, Trabzonspor kalesine gelen her top gol oldu diyebiliriz. Trabzonspor, Mustafa Reşit Akçay'la az gol yiyor ama Mustafa Yumlu etkisinden. Sol Bamba, ne zaman oynar, hiçbir zaman? Kasımpaşa'nın stoperi Donk ile Sol Bamba arasında Donk lehinde kalite farkı var.

TAKDİR TFF’NİN!

Mücadele adına kendini aşamayan Trabzonspor için oyuna tutunma anı 68'di. Olcan'ın frikiği, muhtemel farkı önlediği gibi, beraberlik umudu doğurdu en azından. Bu kez de hakeme takıldılar. Aykut kalsaydı beraberlik gelir miydi? Gelebilirdi de! Bir hakem, yoktan yere iki sart karttan oyuncu atıyorsa, takdir TFF'nindir! Özgür Yankaya kötü ligin kendi hakemi işte!

Trabzonspor yine iyi oyundan örnekler sunamadı. Daha önce en iyi yaptığı kontrollü oyunla, maçı tutma stratejisi de yaramadı. Galip gelseler, bu takımın buralarda ne işi var diyeceklerdi! Bu açıdan sonuç normal! Hakem, Trabzonspor kötüydü ama dişe diş bir maç izledik. Ligin kalitesini aşan bir maç oldu. Bunu sağlayan da Şota'nın Kasımpaşası. Bire birde de takım halinde de Trabzonspor'dan iyilerdi.