SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 2-3 Kasım tarihinde yapacağı seçimli olağanüstü genel kurulunda başkanlığa adayım” ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım, genel kurul için Fenerbahçe Kulübü kongre üyelerine yönelik bir kitap hazırlattı. Yıldırım'ın kitabın önsöz bölümünde kullandığı ifadeler şöyle:

“Büyük Fenerbahçe'nin büyük kongre üyeleri… Aslında siz tüm gerçekleri biliyorsunuz. Çünkü bütün bunlar sizin gerçekleriniz.

Yapılacak seçim öncesinde mahkeme kapılarına düşürülen oylarınızla Aziz Yıldırım'ı özgür kıldığınız için tarihe tanıklık etmeyip bizzat tarih yazdığınız için bu seçime zorlandığınızı çok iyi biliyorsunuz.

Siz, kimlerin Fenerbahçe'yi ele geçirmek için, Fenerbahçe'yi lekelemekten çekinmediğini ve kimlerin Fenerbahçe adına çirkin pazarlık masalarında baş köşede oturduğunu çok iyi biliyorsunuz.

Siz, kimlerin kendi kulübünün stadına giremezken elleriyle şampiyonluğu verdiği rakibin kutlamalarında onur konuğu olduğunu, Fenerbahçe başkanı ve yöneticilerinin savunmalarını dahi almadan haklarında karar alınırken kimlerin bu Fenerbahçe düşmanlarına kucak açıp mesai arkadaşlığı yaptığını biliyorsunuz.

Siz, kimlerin sosyal medyadaki Fenerbahçe taraftarlarına tek tek takip ederek tazminat davası açmak için bürolar kurduğunu ve taraftar avı başlattığını, siz; şike davasında yargılanmış oyunculara baskı yaparak Aziz Yıldırım aleyhinde ifade vermesini isteyenlerin kimler olduğunu çok iyi biliyorsunuz.

Hepsinden önemlisi siz, Fenerbahçe Başkanı olabilecek güce sahip olduğundan bahsedenlerin bu gücü büyük Fenerbahçe taraftarından ve kongresinden almadığını çok iyi biliyorsunuz.

Siz, kulübünüzün diğer kulüplerin yarı oranda hisse satmasına rağmen mali açıdan en güçlü kulüp olduğunu, kulübünüzün tüm yaşatılanlara rağmen 2013 döneminde 90 milyon TL vergi verdiğini, aynı zamanda olimpiyatlara en çok sporcu veren, amatör branşların ülkemizdeki öncüsü olan bir spor kulübü olduğumuzu iyi biliyorsunuz.

Ve artık zengin zümre tarafından yönetilmeye muhtaç olmayacak kadar kurumsal bir kulüp olduğunu biliyorsunuz.

Hepsinden önemlisi siz Cumhuriyet'in ve Cumhuriyet'in değerlerinin kulübü olduğunuzu ve Aziz Yıldırım'ın bu kulübü, bu değerlere inanmayanlara teslim etmeyeceğini çok iyi biliyorsunuz.

Siz, karşı karşıya olduğunuz sadece bir seçim olmadığını, bunun aslında bir 3 Temmuz hesaplaşması olduğunu ve siz var oldukça Aziz Yıldırım'ın son sözünün Fenerbahçe olacağını çok iyi biliyorsunuz. Yine de son söz sizin.”

 

Yayınlanma Tarihi:14:27,